SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolporter idzie na GPW. Oczekuje zwiększenia przychodów

Przygotowująca się oferty publicznej na GPW, spółka Kolporter, w przewiduje wzrost sprzedaży o ok. 10% w 2011 roku, poinformowała spółka w komunikacie. W I kw. 2011 przychody spółki wyniosły ok. 900 mln zł, EBITDA w tym okresie wyniosła 22,5 mln zł.

„Przeprowadzone w ubiegłym roku zmiany organizacyjne, czyli konsolidacja w ramach jednego podmiotu spółek Kolporter Dystrybucja Prasy, Kolporter Sieci Handlowe i Kolporter Service, już skutkują znacznie lepszymi w stosunku do 2010 r. wynikami. W 2011 r. przewidujemy wzrost sprzedaży o ok. 10 proc. Dynamika wzrostu poszczególnych pozycji wynikowych – EBITDA, zysku operacyjnego brutto i netto – będzie z pewnością jeszcze wyższa. Sprzedaż prasy jest stabilna, wyraźny wzrost widzimy natomiast w obszarze FMCG, usług elektronicznych oraz sprzedaży we własnej sieci detalicznej" - powiedział członek zarządu Mirosław Serwatka.

Kolporter podtrzymał, że jeszcze w tym roku planuje debiut giełdowy. Spółka podała, że w I kw. 2011 wypracowała blisko 900 mln zł przychodów.

„Od stycznia do marca 2011 roku Kolporter osiągnął wynik na działalności operacyjnej na poziomie 17 mln zł, EBITDA wyniosła 22,5 mln zł. Wynik finansowy brutto Kolportera to 15 mln zł. Dla porównania – 2010 rok spółka zakończyła z roczną sprzedażą na poziomie 3,4 mld zł, zyskiem brutto ponad 41 mln zł i wskaźnikiem EBITDA na poziomie 72 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Dystrybucja towarów FMCG to jeden z kluczowych segmentów działalności Kolportera. Spółka podała, że jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w kraju.

Kolporter jest właścicielem ponad 870 saloników prasowych (w tym blisko 70 salonów premium Top-Press), rozwija również sieć własnych sklepów spożywczych w formacie convenience Dobry Wybór.

Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć 20 000 terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również akceptację kart płatniczych oraz inne usługi elektroniczne.

Dołącz do dyskusji: Kolporter idzie na GPW. Oczekuje zwiększenia przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl