SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolporter z mniejszym zyskiem. Wzrosła sprzedaż

Zajmujący się dystrybucją i sprzedażą prasy Kolporter w ub.r. przy wzroście przychodów o 2,4 proc. do 1,27 mld zł zarobił na czysto 7,64 mln zł.

Salonik Kolportera (fot. materiały prasowe)Salonik Kolportera (fot. materiały prasowe)

Wpływy Kolportera ze sprzedaży towarów i materiałów zwiększyły się w ub.r. z 1,89 do 1,22 mld zł. Natomiast przychody ze sprzedaży produktów nieznacznie zmalały (z 46,41 do 43,69 mln zł), zaś ujemny wynik ze zmiany stanu produktów pogłębił się z -99,4 do -153,1 mln zł.

Kolporter zajmuje się dystrybucją prasy, ma największy z trzech głównych podmiotów udział w tym rynku. Inaczej niż Ruch i Garmond Press nie przechodził w minionych latach restrukturyzacji (te dwie firmy w ramach postępowań układowych musiały umorzyć część swojego zaległego zadłużenia). Sprzedaje też prasę i książki w sieci własnych saloników.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. po stronie wpływów Kolporter zapisał też wzrosty w zakresie pozostałych przychodów operacyjnych (z 4,19 do 4,65 mln zł) i wpływów finansowych (z 2,16 do 2,65 mln zł), głównie z odsetek.

Na działalność operacyjną Kolporter przeznaczył w ub.r. 1,26 mld zł (o 2,6 proc. więcej niż przed rokiem), z czego wartość sprzedanych towarów i materiałów poszła w górę z 977,89 mln do 1,01 mld zł.

Zysk operacyjny firmy zmniejszył się z 11,17 do 9,17 mln zł, a zysk netto - z 8,15 do 7,64 mln zł. Spółka zapłaciła w ub.r. 3,98 mln zł podatku dochodowego, wobec 5,08 mln zł rok wcześniej.

Jedynym udziałowcem Kolportera jest kontrolowana przez jego twórcę Krzysztofa Klickiego luksemburska spółka KK Investment. Zeszłoroczny zysk netto w całości przeznaczono na kapitał rezerwowy.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

Dołącz do dyskusji: Kolporter z mniejszym zyskiem. Wzrosła sprzedaż

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl