SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komisja Europejska dogadała się z Google. Będą ważne zmiany w usługach giganta

Google zobowiązało się do wprowadzenia zmian w swoich produktach i usługach oraz dostosowania swoich praktyk do obowiązującego w Unii Europejskiej prawa, zwłaszcza pod kątem braku przejrzystości i jasnych informacji dla konsumentów - poinformowała Komisja Europejska. Zmiany te obejmą Sklep Play, Google Hotele i Google Loty.

Jak poinformowała KE, Google zgodziło się rozwiązać kwestie poruszone przez organy ochrony konsumentów i wprowadzić zmiany w usługach Google Store (niedostępny w Polsce), Sklep Play, Google Hotele i Google Loty, dostosowując je do unijnych przepisów konsumenckich.

Sklep Play - koniec z geoblokadą

Jeśli chodzi o Sklep Play, aplikacje mają być dostępne w całej Unii Europejskiej, bez względu na aktualne miejsce przebywania użytkownika. Można więc będzie zmienić region usługi i pobierać aplikacje z wersji przeznaczonej dla innego kraju członkowskiego.

Ponadto Sklep Play ma umożliwić konsumentom korzystanie z metod płatności z dowolnego kraju UE.

Google Loty i Google Hotele z czytelnymi informacjami o pośrednikach, cenach i recenzjach

Z kolei w usługach Google Loty i Google Hotele internetowy gigant ma umieszczać klarowne informacje wyjaśniające konsumentom, czy zawierają umowę bezpośrednio z Google, czy też Google działa jedynie jako pośrednik. W obu usługach użytkownicy mają być też czytelnie informowani o promocjach i kwotach zniżek.

W Google Hotele ma pojawić się także wyraźna informacja dotyczącą recenzji użytkowników i faktu, że nie są one weryfikowane.

W komunikacie KE brak informacji na temat terminu jaki Google ma na wprowadzenie zmian w swoich usługach. Dowiadujemy się tylko, że odpowiednie organy będą aktywnie monitorować i egzekwować realizację podjętych przez internetowego giganta zobowiązań.

Dołącz do dyskusji: Komisja Europejska dogadała się z Google. Będą ważne zmiany w usługach giganta

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
A co z opiniami w mapach? Tam panuje dziki zachód...
odpowiedź