SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komisja Europejska pozostawi blokady terytorialne dla serwisów VoD

Według nieoficjalnych informacji Komisja Europejska zmieniła projekt przepisów o transgranicznym dostępie do usług internetowych. Z regulacji wyłączono treści audiowizualne co oznacza, że blokady terytorialne w serwisach VOD będą nadal stosowane.

Article

Prace nad nowymi przepisami o transgranicznym dostępie do usług internetowych na terenie wspólnoty europejskiej Komisja Europejska rozpoczęła w drugiej połowie ub.r.

Plan Komisji zakłada, że każdy obywatel Unii, który wykupi płatny dostęp do określonych treści w internecie, będzie mógł z niego korzystać niezależnie od miejsca, w którym przebywa aktualnie na terenie wspólnoty.

Teraz jednak niemiecki dziennik „Handelsblatt” poinformował o tym, że w ostatecznej wersji projekt przepisów ulegnie poważnym zmianom oznaczającym mniej korzyści dla użytkowników.

Według „Handelsblatt” ostateczna wersja projektu zakłada, że nowe regulacje nie będą obejmowały treści o charakterze audiowizualnym. W praktyce oznacza to, że operatorzy serwisów VoD (np. Netflix) będą mogli nadal stosować na terenie Unii restrykcje dotyczące korzystania z treści tylko przez mieszkańców konkretnego kraju.

Przepisy będą też skutkowały tym, że np. holenderski subskrybent serwisu Netflix udający się do Niemiec nadal będzie mógł oglądać tylko filmy udostępnione przez Netflix niemieckim klientom.

„Handelsblatt” zauważa, że najnowsza wersja projektu KE oznacza poważny krok wstecz w porównaniu z początkowymi ambicjami Andrusa Ansipa, wiceprzewodniczącego KE ds. jednolitego rynku cyfrowego, który dążył do całkowitego zniesienia barier geograficznych w korzystaniu z usług cyfrowych na terenie Unii.

Dołącz do dyskusji: Komisja Europejska pozostawi blokady terytorialne dla serwisów VoD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl