SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórki nie powodują raka mózgu

Korzystanie z telefonu komórkowego nie zwiększa zagrożenia wystąpienia u ludzi raka mózgu.

Komórki nie powodują raka mózgu

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z japońskiego Tokyo Women's Medical University - informuje serwis BBC News.

W badaniu, które jest pierwszym w historii rozpatrującym wpływ promieniowania na różne części mózgu, porównano korzystanie z komórek u 322 pacjentów z rakiem mózgu z 683 zdrowymi ludźmi. Wyniki pokazały, że regularne korzystanie z komórek nie ma wpływu na zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia raka mózgu.

"Wykorzystując nasze najnowsze i bardziej precyzyjne techniki, nie znaleźliśmy żadnego związku między korzystaniem z telefonów komórkowych a rakiem, co daje jeszcze więcej dowodów wskazujących na to, że nie powodują one raka mózgu" - powiedział szef zespołu badawczego Naohito Yamaguchi.

Wcześniejsze badania przynosiły sprzeczne rezultaty, ale większość z nich wykazywała, że telefony komórkowe nie zwiększają ryzyka zachorowania na raka. Największe takie badanie przeprowadzone do tej pory, w którym udział wzięło 420 tysięcy osób, nie znalazło żadnego dowodu na to, że komórki mają tutaj negatywny wpływ nawet po 10 latach ich użytkowania.

Nie można być jednak całkowicie pewnym, że takie negatywne efekty nie wystąpią po dłuższym okresie korzystania z telefonów komórkowych, dlatego naukowcy zapowiadają, że będą kontynuować swoje badania w tym zakresie.

źródło: BBC News

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki nie powodują raka mózgu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl