SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KIM: prawie 16 proc. gospodarstw domowych korzysta z komputerów stacjonarnych

15,9 proc. gospodarstw domowych w Polsce korzysta z komputerów stacjonarnych -  wynika z badania Krajowego Instytutu Mediów. W sprzęt ten wyposażone jest co piąte gospodarstwo z dziećmi do lat 15.

Fot. Pixabay Article

Odsetek gospodarstw korzystających z komputerów stacjonarnych rośnie wraz z ich wielkością – w gospodarstwach jednoosobowych wynosi 7,4 proc., dwuosobowych – 10,8 proc., trzyosobowych – 17,9 proc., a czteroosobowych i większych – 30,5 proc.

W komputery stacjonarne wyposażone jest 22,1 proc. gospodarstw z dziećmi do lat 15. W gospodarstwach bez dzieci komputery stacjonarne są obecne rzadziej (13,7%), a w gospodarstwach bez dzieci, gdzie dominują osoby starsze (przynajmniej jedna osoba ma 60 lat lub więcej) odsetek ten wynosi 10,1 proc. proc.

Komputery stacjonarne częściej na wsi niż w mieście

Jak wynika z badania KIM, komputery stacjonarne są nieco bardziej popularne na wsi niż w mieście – 18,3 proc. vs. 14,8 proc.

Posiadanie komputerów jest również związane z zamożnością gospodarstwa. Wśród gospodarstw oceniających swoją sytuację materialną jako dobrą komputery stacjonarne posiada  20,1 proc. Wśród gospodarstw domowych oceniających swoją sytuację materialną jako średnią - 16,8 proc. , natomiast wśród gospodarstw oceniających swoją sytuację źle  - 11,2 proc.

Według danych uzyskanych w Badaniu Założycielskim KIM 15,2 proc. gospodarstw domowych korzysta z jednego komputera stacjonarnego, a zaledwie 0,7 proc. gospodarstw z dwóch komputerów lub więcej.

Badanie Założycielskie realizowane przez Krajowy Instytut Mediów jest podstawowym badaniem populacyjnym dot. konsumentów mediów elektronicznych w Polsce. Od stycznia do czerwca objęło ono ogólnopolską losową próbę 8 474 gospodarstw domowych i 19 611 osób w wieku 4 lata i więcej. Zebrane dane są reprezentatywne dla wszystkich gospodarstw w Polsce i osób w wieku powyżej 4 lat.

Dołącz do dyskusji: KIM: prawie 16 proc. gospodarstw domowych korzysta z komputerów stacjonarnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl