SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP2 pokaże imprezę „Roztańczony PGE Narodowy”. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk

Telewizja Polska w październiku będzie retransmitowała tegoroczną edycję festiwalu „Roztańczony PGE Narodowy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Istotną jego część stanową wykonawcy disco polo, w tym roku na scenie wystąpią m.in. Akcent z Zenkiem Martyniukiem, Boys czy Andre. Wydarzenie pokaże telewizyjna Dwójka. - Audycja ta mieści się w zrównoważonej i różnorodnej ofercie programowej TVP, co stanowi podstawę misji publicznej i spotyka się z dużym zainteresowaniem widzów - informuje nas biuro rzecznika prasowego TVP.

Podczas zaplanowanej na 1 października imprezy „Roztańczony PGE Narodowy” wystąpią m.in. Akcent (zespół pod wodzą Zenka Martyniuka), Boys, Top Girls, Andre, Defis/MiłyPan/Bogdan Borowski, Discoboys, Piękni i Młodzi. To będzie scena disco, a na scenie rap/pop będzie można bawić się w rytm muzyki takich wykonawców, jak Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Daria Marx, Ronnie Ferrari, Vibe House Club, czy Mr. Polska. Impreza odbywa się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

TVP pokaże retransmisję koncertu

W związku z charakterem wydarzenia pojawiło się pytanie. czy TVP pod wodzą nowego prezesa Mateusza Matyszkowicza pokaże festiwal promujący głównie muzykę disco polo. Telewizja Polska wprawdzie nie jest organizatorem tej imprezy, ale od 2018 roku obejmuje ją patronatem i retransmituje  Jak  wynika z naszych informacji Matyszkowicz podjął decyzję, że Telewizja Polska będzie retransmitowała to muzyczne wydarzenie. Widzowie będą mogli zobaczyć je na antenie TVP2.

– Stosowna umowa z organizatorem jest już podpisana, to zresztą była jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa – mówi nam informator z centrali TVP.

 

Kiedy publiczny nadawca pokaże „Roztańczony PGE Narodowy” – tego jeszcze nie wiadomo (1 października nagrany zostanie cały koncert). TVP zaczęła już promować wydarzenie: w sobotę w „Pytaniu na śniadanie” pojawili się Emila Sanecka z zespołu Daj To Głośniej, Radek Liszewski z Weekendu oraz Jerzy Szuj ze składu Jorrgus, by wziąć udział w quizie wiedzy o disco polo. – To podprowadzenie pod „Roztańczony Narodowy”, promocja wydarzenia, które niebawem mocniej zaistnieje na antenach telewizji publicznej, gdy tylko stanie się jasne, kiedy wyemitujemy retransmisję festiwalu – słyszymy w TVP.

Telewizja Polska: Nie wykluczymy disco polo z oferty

Spytaliśmy Telewizję Polską czy prawdą jest, że zapadły już decyzje w sprawie transmisji imprezy z muzyką disco polo. - Rejestracja przez TVP koncertu ,,Roztańczony Narodowy" w dniu 1 października br. nastąpi w wyniku decyzji prezesa Mateusza Matyszkowicza podjętej 16 września. Audycja ta, zawierająca muzykę disco polo i pop, mieści się w zrównoważonej i różnorodnej ofercie programowej TVP, co stanowi podstawę misji publicznej i spotyka się z dużym zainteresowaniem widzów - poinformowało nas w odpowiedzi Centrum Informacji TVP.

Telewizja w przysłanym nam oświadczeniu wyjaśnia ponadto: - Spekulacje na temat planów wykluczenia disco polo z oferty TVP są bezpodstawne. Telewizja Polska, zgodnie z decyzją prezesa zarządu, nie wyraża zgody na dzielenie społeczeństwa przez pryzmat gustów muzycznych w tym zainteresowania np. disco polo lub innymi gatunkami muzyki i twórczości.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP2 pokaże imprezę „Roztańczony PGE Narodowy”. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Meskie Granie by lepiej pokazywali
odpowiedź
User
Mikołaj
W dużym skrócie- manifestowanie disco polo w takiej formułę jest niczym innym jak faktem podkreślenia że Nowy Hola Hola Prezes nie ma jakiejkolwiek władzy nad tvp jak i ludźmi których na stanowiska wciągnął były a realnie obecny prezes. Nie mógł formalnie odpowiadać za tvp i kampanie wyborcza więc w papierach usunął się z tego pierwszego
odpowiedź
User
Mask singer ugrzązł w klockach lego
Uderzacie w disco polo w tvp tymczasem wiele rozrywkowych programów tvn jest jak disco polo tivi. W tym nurcie tvn ma szczególne zasługi i wiele debilnych programów, których nigdy nie zrobiłaby poważna telewizja. To kwintesencja nieambitnych programów powstalych z potrzeby lokowania produktow i sadzania przed telewizory głupawych widzów.
odpowiedź