SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

8 mln zł zebrano podczas koncertu TVN "Razem z Ukrainą"

W czasie koncertu charytatywnego Grupy TVN Discovery "Razem z Ukrainą" zebrano około 8 mln zł, które zasilą konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Wydarzenie transmitowano w TVN, Player.pl i kilkudziesięciu stacjach na świecie.

Kadr z koncertu "Razem z Ukrainą", TVN Article

Koncert "Razem z Ukrainą" odbył się w niedzielę 20 marca na scenie łódzkiej Atlas Areny. Wystąpiły na nim największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich: Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil i Daria Psekho.

Koncert poprowadzili prezenter Marcin Prokop i pochodząca z Ukrainy dziennikarka Alina Makarczuk.

Zobacz: Polska o pomocy uchodźcom: to ponad 2,2 mld euro do końca roku

TVN zebrał ok. 8 mln zł dla Ukrainy. Koncert otworzyła 7-letnia Ukrainka

Koncert rozpoczął się od wykonania hymnu Ukrainy przez 7-letnią Amelię Anisowicz. Jej poruszające nagranie "Mam tę moc" z ukraińskiego schronu trafiło do milionów ludzi na całym świecie. Z kolei Artema Fesko wykonała "Ave Maria".

Przed koncertem TVN nadała 10-minutowy charytatywny blok reklamowy, z którego udało się zebrać 850 tysięcy złotych. Reklamodawcy, którzy pojawili się w bloku, to: Biedronka, Play, mBank, Media Expert, Santander, Kamis, Recordati, Toyota, Lipton, Łomża, Dolina Noteci, Polpharma, Iglotex, Garmin, Kujawski.

W trakcie wydarzenia z SMS-ów i wpłat widzów zebrano 4,5 mln zł. Kolejne 350 tysięcy trafi na konto PAH ze sprzedaży biletów - cegiełek. Discovery, właściciel TVN Grupy Discovery, wsparł fundację kwotą pół miliona dolarów, czyli ponad 2 milionów złotych.

Dyrektorem muzycznym koncertu był Wojciech Urbański. Koncepcja wydarzenia powstała w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znaleźli się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany był również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.

Zobacz: Lewandowski, Tomala, Złotkowska i inni w specjalnym spocie Totalizatora dla Ukrainy "#UAreNotAlone"

Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step, a partnerem telewizyjnym - TVN Grupa Discovery.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 7,33 proc.

Dołącz do dyskusji: 8 mln zł zebrano podczas koncertu TVN "Razem z Ukrainą"

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
korekta
To miłe, że stacja TVN za wszystko zapłaciła.
17 5
odpowiedź
User
Ja_2022
I co dało się bez "gwiazdek" koszących 40 tysięcy za występ? No dało i nawet uzbierało się więcej pieniędzy, a wszyscy którzy wystąpili i brali udział w przygotowaniu koncertu zrobili to za darmo. Da się tylko trzeba chcieć.
25 9
odpowiedź
User
Gość X
Wsparcie dla sąsiadów się przyda,
Jest Błąd: Artem wykonał "Ave Maria".
Ciekawe dlaczego zabrakło sanah.
Mogliby wykonać "Nie pytaj o Polskę" dla Ukrainy.
9 5
odpowiedź