SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT o dekadę przedłużyła koncesję dla Fokus TV i przyznała dwie koncesje Telewizji Morskiej

Podczas środowego posiedzenia członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydowali o przedłużeniu koncesji dla nadawcy naziemnego kanału dokumentalnego Fokus TV. Zapadła też decyzja o rekoncesjonowaniu Trendy Radia z Krosna i dwóch nowych koncesjach dla nadawcy z Pomorza.

fot. materiały prasoweArticle

Koncesja naziemna dla Fokus TV wygasa już w listopadzie br. Członkowie Krajowej Rady przedłużyli ją o 10 lat.  Nadawcą Fokus TV jest spółka TV Spektrum należąca do Grupy Polsat Plus. 

Kanał w styczniu br. miał średnio 0,94 proc. udziału w grupie 4+, co dało mu pozycję lidera wśród wszystkich kanałów dokumentalnych. Stacja nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

O 10 lat – do 2033 roku – przedłużono w środę także koncesję dla spółki Trendy Media M. Mikoś. z siedzibą w Krośnie, na program radiowy o charakterze uniwersalnym, rozpowszechnianym pod nazwą „Trendy Radio”. Emitowany on jest ze stacji nadawczej Góra Bełchówka k/Bukowska. 

Zapadły także decyzje o przyznaniu dwóch koncesji radiowych dla spółki Twoja Telewizja Morska. Może ona emitować „programy radiowe o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym z tematyką lokalną”. Nowe stacje radiowe to Norda FM Lębork (98,0 MHz) oraz Norda FM Słupsk (87,6 MHz).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zajęła się natomiast w środę przedłużeniem koncesji na nadawanie dla kanału satelitarnego HGTV. Uprawnienia do emisji tej telewizji wygasają 26 czerwca br.

 

Dołącz do dyskusji: KRRiT o dekadę przedłużyła koncesję dla Fokus TV i przyznała dwie koncesje Telewizji Morskiej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dizel
KRRiT przedłużyła koncesję Fokus TV a nie dla Fokus TV. Koncesja naziemna Fokus TV wygasa a nie koncesja naziemna dla Fokus TV.
Powinno być przedłużono koncesję spółce Trendy a nie dla spółki Trendy.
Zapadły także decyzje o przyznaniu koncesji radiowych spółce radiowej Telewizja Morska a nie dla spółki.
I ostatnia korekcja - powinno być:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zajęła się natomiast w środę przedłużeniem koncesji na nadawanie kanału satelitarnego HGTV.
Autor artykułu zapewne pochodzi ze wschodu Polski.
Nie obrażaj osób względem miejsca zamieszkania czy pochodzenia. Być może autor to prostu osoba po gimnazjum. Może nie chciało mu się uczyć i miał 2 z j. polskiego? No i inna tak samo znająca się na polskim osoba przyjęła go do pracy. Takie społeczeństwo... I tak samo jest czy na wschodze, zachodzie, północy a nawet w "stolycy". Setki prywatnych szkół wyższych, które wydają dyplomy na zasadzie: czesne zapłacone, więc papier się należy. PS. jestem z południo-zachodniej Polski.
odpowiedź
User
Gosc
Jakby nie patrzeć Warszawa też jest na wschodzie.
odpowiedź
User
Oblicze tej ziemi
I co dalej mściwe pisiaki znęcają się nad stacjami tvnowskimi ? Jakie to katolickie. Pokażcie i pochwalcie w hgtv budownictwo sakralne w Wolsce od razu dostaniecie koncesje
odpowiedź