SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Utajniona część posiedzenia KRRiT ws. koncesji dla HGTV. W kolejce kolejne wnioski

Podczas środowego posiedzenia członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie podjęli żadnej decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla stacji HGTV - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. I choć sprawa trafiła ostatecznie pod obrady, a członkowie nad nią dyskutowali przewodniczący Maciej Świrski utajnił tę część posiedzenia i nie wiadomo, do jakich doszli wniosków. Tymczasem na decyzje koncesyjne czekają już trzy kolejne kanały spółki TVN.

Maciej Świrski (fot. KRRiT)Article

Koncesja satelitarno-kablowa HGTV wygasa 26 czerwca 2023 roku, natomiast wniosek o jej przedłużenie wpłynął do regulatora niemal dokładnie na rok przed upływem ważności.

Kilka dni temu prof. Tadeusz Kowalski wnioskował do przewodniczącego KRRiT, aby ten w trybie pilnym wprowadził na środowe posiedzenie punkt o głosowaniu nad przedłużeniem koncesji dla HGTV.  Powód takiego ruchu jest czytelny: TVN w dwóch pismach przedstawiła Krajowej Radzie dokładny opis swojej struktury własnościowej, a właśnie niejasności w tej strukturze były przywoływane jako powód, dla którego nie można szybko zająć się rekoncesją.

Obrady utajnione, bez żadnych rozstrzygnięć

Podczas środowego posiedzenia KRRiT jej przewodniczący Maciej Świrski wprowadził wprawdzie do porządku obrad punkt głosowania nad koncesją dla HGTV, ale następnie utajnił część posiedzenia, dotyczącą tych rozstrzygnięć. Nie wiadomo więc, do jakich wniosków doszli członkowie Rady, ale wiadomo, że koncesji po raz kolejny nie przedłużyli. 

– Mogę tylko powiedzieć, że nie zapadła żadna decyzja w sprawie koncesji dla HGTV. Z powodu utajnienia posiedzenia nic więcej nie możemy komunikować – powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Tajność nałożona na fragment posiedzenia to nic nadzwyczajnego - przekonuje KRRiT.

Prof. Tadeusz Kowalski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdza: - Przewodniczący miał prawo utajnić część posiedzenia, mogę tylko potwierdzić, że nie zapadły żadne rozstrzygnięcia w sprawie, o którą wnioskowałem przed posiedzeniem. Nic więcej powiedzieć nie mogę.

Przypomnijmy, że TVN24 czekał na decyzję o przedłużeniu koncesji 19 miesięcy, a kolejne głosowania nie przynosiły rozstrzygnięć.  W lutym 2022 roku – dopiero na kilka dni przed jej wygaśnięciem – Rada przedłużyła także koncesję TVN7. Spółka TVN zgodnie z przepisami wniosek o tę rekoncesję złożyła na ponad rok przed jej wygaśnięciem, czyli w grudniu 2020 roku.

W kolejce - kolejne kanały TVN

W kolejce do przedłużenia praw do nadawania są trzy kolejne kanały tego nadawcy. Naziemna koncesja TVN wygasa 14 kwietnia 2024 roku, koncesja satelitarna TVN International - 10 lutego 2024 roku, zaś koncesja satelitarna TVN Turbo – 12 kwietnia 2024. O przedłużenie koncesji tych stacji TVN wnioskował już w grudniu ub. roku, ale na razie w sprawie nic się nie dzieje. – Nie rozmawiamy nawet o tych koncesjach, nie wiem, na jakim to jest etapie – komentuje prof. Tadeusz Kowalski. – Być może trwa dopiero monitoring tych kanałów i zbieranie niezbędnej dokumentacji – dodaje.  

W zupełnie innej sytuacji była Telewizja Polsat. Choć koncesja dla głównej stacji wygasała na początku marca przyszłego roku, to już na początku w lutego br. członkowie Krajowej Rady przegłosowali przedłużenie jej na kolejnych 10 lat. Wniosek o tej sprawie trafił do KRRiT w styczniu br.

Z danych Nielsena wynika, że udział w rynku HGTV w grupie 4+ w 2021 roku wyniósł 0,39 proc. Wynik w grupie 16-49 był identyczny.

Dołącz do dyskusji: Utajniona część posiedzenia KRRiT ws. koncesji dla HGTV. W kolejce kolejne wnioski

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Q
Zaakceptowanie słupa w Amsterdamie to duży problem prawny drogie WM.
odpowiedź
User
Don Corleone From Calabria
Przecież tu będzie tylko jakaś Pr-rowska zagrywka ale na końcu nic TVN-owi nie zrobią znaczy kanał satelitarny jak by coś będzie mógł nadawać na zagranicznej Koncesji jak gdyby nigdy nic a KRRiT straci jakikolwiek wpływ wtedy na to co leci na danym kanale jak nie będzie to Polskiej Koncesja ale wiadomo TVN taki ładny Amerykański Kaczyński jeszcze Przed Operacją Kolana Powiedział na Pytanie z "Kartki" od "Nie Podstawionego Wyborcy " Niektórym się wydaje że Obronią nas Niemcy ale tylko Niektórym i dodał że Po rozmowie z Ambasador USA w Polsce że ona ( Georgette Mosbacher Ambasador USA w Polsce za Prezydentury Trump-a ) go Przekonała dla czego Amerykanie tak bronią TVN ponieważ nie były To "Argumenty Polityczne" tak powiedział Jarek ...
odpowiedź
User
widz555
HGTV? Nad czym oni obradują?
Kanał satelitarny, tematyczny, żadnej polityki.
Ktoś chce być uważany za ważniejszego?
odpowiedź