SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN Grupa Discovery zapłaci prawie 15 mln zł za koncesję dla TVN7

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała koncesję TVN7. TVN Grupa Discovery za dalsze nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej zapłaci prawie 15 mln zł. Wpływ na wysokość opłat ma zasięg stacji, a MUX-2 wykorzystywany przez TVN7 dociera  do 98,8 proc. populacji.

Article

Koncesja dla TVN7 zaczęła obowiązywać 22 lutego br. i jest ważna do 25 lutego 2032 roku. Wysokość opłat ustala regulator rynku medialnego na podstawie rozporządzenia. Poprzednia koncesja TVN7 kosztowała blisko 12 mln zł. Teraz nadawca zapłaci więcej.

- Opłata wynosi 14.859.271 zł (+ opłaty prolongacyjne w zw. z płatnością w 10 ratach) - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Rocznie koncesja TVN7 kosztuje blisko 1,5 mln zł. Opłaty prolongacyjne są zróżnicowane w poszczególnych latach. Pochłoną od 63 tys. w 2023 roku do 568 tys. w 2031 roku.

Jakie zapisy znajdują się w koncesji TVN7?

Zgodnie z koncesją TVN7 musi nadawać przynajmniej przez 16 godzin na dobę. Kanał ma mieć charakter wyspecjalizowany - filmowo-rozrywkowy, realizowany poprzez obligatoryjny udział filmów fabularnych (pełnometrażowych, serii i seriali), filmów animowanych, filmów dokumentalnych i audycji rozrywkowych (słownych i słowno-muzycznych), które zajmą nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00.

KRRiT długo zwlekała z przedłużeniem koncesji dla TVN7. Nadawca stosowny wniosek złożył już w grudniu 2020 roku. Część członków rady przekonywało jednak, że stacja narusza ustawę o radiofonii i telewizji. Zakłada ona, że polską koncesję może uzyskać firma z siedzibą w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Właścicielem TVN jest Polish Television Network z siedzibą w Amsterdamie, ale firma ta należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Po dziesiątkach tysięcy e-maili w obronie TVN7, w dniu wizyty sekretarza obrony USA, KRRiT zdecydowała się przedłużyć koncesję. Przeciwko był tylko prof. Janusz Kawecki, który krytykuje przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego.

TVN7 miał 3,60 proc. udziału w rynku telewizyjnym w 2021 roku (dane Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: TVN Grupa Discovery zapłaci prawie 15 mln zł za koncesję dla TVN7

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Czy członkowie KRRiT dostaną jakieś premie za "zarobienie" 15 mln.?
odpowiedź
User
andyd
przypominam PIS robił wszystko, żeby nie dać koncesji TVN7 i żadnej innej stacji TVN, ponieważ nienawidzi tej stacji, bo jest najbardziej krytyczna wobec niego, gdyby nie naciski Amerykanów i opinii publicznej, to nigdy PIS nie dałby koncesji żadnej ze stacji TVN
odpowiedź
User
rycho
Zapłaci za koncesję TVN 7 a nie za koncesję dla TVN 7. Po polsku mówi się przyznać koncesję komuś a nie dla kogoś.
odpowiedź