SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niepewna przyszłość chińskiej placówki Polskiego Radia

Polskie Radio może zrezygnować z korespondenta w Chinach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna. Władze poluzowały tam niedawno obostrzenia, zachodnie media mówią o milionach nowych zakażeń dziennie.

Korespondentem Polskiego Radia w Chinach jest Tomasz Sajewicz (screen: YouTube/Dwójka - Program 2 Polskiego Radia)Article

Według naszych nieoficjalnych informacji, Polskie Radio rozważa zamknięcie swojej placówki w Chinach.

Spytaliśmy biuro prasowe nadawcy, czy to prawda. - Jest to uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w Chinach - odpowiada krótko rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś.

Korespondentem Tomasz Sajewicz

Korespondentem Polskiego Radia w Pekinie jest od wielu lat Tomasz Sajewicz (był też przez rok specjalnym korespondentem w Iraku). Nie chciał komentować sprawy, odesłał nas do rzecznika Polskiego Radia.

Na początku grudnia chińskie władze, dotąd stosujące politykę zero covid, poluzowały epidemiczne obostrzenia. Zrezygnowano z masowego testowania czy lockdownów w nowych ogniskach koronawirusa. Przybywający do Chin nie muszą już przechodzić kwarantanny, a od 8 stycznia mieszkańcy kraju będą mogli bez przeszkód go opuszczać. Według zachodnich mediów, dziennie chorobą zakażają się miliony osób. Władze oficjalnie mówią o kilku tysiącach zakażeń, zapowiedziały też, że przestaną publikować statystyki dotyczące zgonów.

Polskie Radio w ub.r. zanotowało wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł i spadek wyniku netto z 16,12 mln zł zysku do 19,91 mln zł straty. Wpływy reklamowe zwiększyły się o 1 proc. do 41,38 mln zł, przy czym o ile Jedynka zanotowała wzrost o 52 proc., o tyle Trójka - spadek o 30 proc.

Polskie Radio otrzymało od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 159,95 mln zł z opłat abonamentowych i 125,92 mln zł z rekompensaty. Stanowiło to 80,58 proc. jego budżetu, wobec 80,49 proc. w 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Niepewna przyszłość chińskiej placówki Polskiego Radia

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Drake
Nie robił prawie nic, za to miał mieszkanie w Pekinie na koszt polskich podatników. Od dawna kręcił tam na boku swoje l ody (nomen omen).
odpowiedź
User
;-)
Proponuję otworzyć przedstawicielstwo w Korei Północnej. Naszym mediom "publicznym" bardzo blisko do tamtejszych standardów (nasza Holecka to wykapana tamtejsza Ri Chun Hi ).

;-)
odpowiedź
User
kolo
Nie robił prawie nic, za to miał mieszkanie w Pekinie na koszt polskich podatników. Od dawna kręcił tam na boku swoje l ody (nomen omen).


Lecz się chłopie, bo poziom tego wpisu jest beznadziejny. Sajewicz zna się na Azji i może robić dobre materiały także z Warszawy. Jak tak lubisz Covid to zapraszam do Chin.
odpowiedź