SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Eska TV. Stacja zmieni się w Ósemka TV i wprowadzi rozrywkę

Grupa ZPR Media chce zmienić nazwę kanału Eska TV na Ósemka TV i poszerzyć jego ofertę o programy rozrywkowe. Wniosek w tej sprawie znalazł się już w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

- Wnioskujemy o poszerzenie specjalizacji programowej kanału Eska TV z muzycznej na muzyczno-rozrywkową. Rozszerzenie zawartości programowej o elementy rozrywkowe zwiększy atrakcyjność stacji i pozwoli na lepsze dostosowywanie jej oferty do aktualnych potrzeb rynku - mówi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, prezes spółki Eska TV.

Kozioł tłumaczy, że od czasu startu w 2009 roku kanału Eska TV zmianie uległ sposób konsumowania mediów przez młodych ludzi. - Kontent muzyczny jest w dzisiejszych czasach odbierany przez młodzież głównie za pośrednictwem internetu - mówi nam szef Eska TV, dodając, że oczekuje ona „elastycznego reagowania na rzeczywistość, otwarcia na wszelkie nowości, a także dostarczania bodźców i intensywnych przeżyć”.

Zmiany w konsumpcji muzyki przez młodych ludzi potwierdzają dostępne w Nielsen Audience Measurement wyniki oglądalności stacji, które spadają  - w lutym br. Eska TV miała 0,42 proc. udziału w rynku w grupie 4+, tracąc względem lutego ub.r. aż 27,59 proc. Zanotowała tu połowę wyniku jaki osiągnął wtedy siostrzany kanał Polo TV, grający muzykę disco polo. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 udział Eska TV zmalał o 27,27 proc. do 0,8 proc.

Eska TV startowała, gdy na polskim rynku było kilka stacji muzycznych. Obecnie jest ich już kilkanaście i ten rynek wydaje się być nasycony. A ZPR Media musi opłacać drogą koncesję naziemną dla tej stacji i płacić za techniczną emisję kanału Emitelowi.

Wraz z modyfikacją oferty programowej Eska TV zmieni też nazwę na Ósemka TV. - Marka Eska kojarzy się ze stacjami radiowymi Eska, które nadają muzyką w formacie Contemporary Hit Radio. Oferta kanału telewizyjnego po ewentualnych zmianach programowych obejmowałaby znacznie szerszy zakres muzyczny - wyjaśnia Kozioł.

Prezes stacji nie ujawnia jakiego typu programy rozrywkowe pojawią się w ramówce Ósemka TV. Wpłynięcie wniosku o zmiany w koncesji Eska TV potwierdziła Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT, ale ona również szczegółów nie podaje. Krajowa Rada jeszcze nie zdążyła zająć się sprawą na posiedzeniu.

Poza Eska TV Grupa ZPR Media w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nadaje kanały Polo TV i Fokus TV, ma też w portfolio kanał satelitarny VOX Music TV. Pod koniec roku na ósmym multipleksie zamierza też uruchomić kanał filmowo-serialowy Nowa TV.

ZPR Media to kolejna grupa medialna, która chce wprowadzić zmiany w swoim kanale nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej. Niedawno KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy stacji Polsat Sport News na Super Polsat i poszerzenie jej oferty programowej o filmy i seriale.

Dołącz do dyskusji: Koniec Eska TV. Stacja zmieni się w Ósemka TV i wprowadzi rozrywkę

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Prima aprilis już był!! Jeśli KRRiT ma odrobinę przyzwoitości nie zgodzi się na te zmiany, a jeśli wyrazi na to zgodę to EskaTV powinna zniknąć z multipleksu a na jej miejsce niech wejdzie Starstv. Przecież miały być dwa kanały muzyczne w naziemnej cyfrowej telewizji!!!!
odpowiedź
User
xm
Mam dziwne przeczucie że Eska TV niedługo stanie się kopią VIVY po zmianach z 2012 roku czyli w skrócie: zero muzyki i same pierdoły (reality showy i takie tam). Masakra. To droga do nikąd.
odpowiedź
User
Nergal
Ósemka TV ? A nie lepej 666 TV ?
odpowiedź