SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Flagowa gra Ten Square Games zniknie z Chin

Gra mobilna „Fishing Clash” z portfolio Ten Square Games od 22 maja br. przestanie być dostępna w Chinach. W tamtejszego rynku wycofuje się bowiem NetEase, z którym Ten Square Games ma umowę na dystrybucję tytułu.

Umowa dotycząca dystrybucji „Fishing Clash” w Chinach została podpisana w grudniu 2018 roku przez Ten Square Games z Shanghai Online Games, spółką zależną NetEase.

NetEase uzyskał licencję rządową na dystrybucję „Fishing Clash” w Chinach w czerwcu 2021. Odpowiadał za jej działania marketingowe i pozyskiwanie użytkowników.

- Ze względu na zakończenie współpracy z innym dużym wydawcą na dystrybucję gier na rynku chińskim, NetEase likwiduje spółkę zależną realizującą te usługi, również dla Ten Square Games. W konsekwencji zamknięte zostaną serwery, na których dostępny jest Fishing Clash China. 22 marca 2023 r. zablokowana została już możliwość dokonywania płatności w grze - poinformował Ten Square Games.

Licencja na dystrybucję gry została wydana dla NetEase, z tego powodu traci ona swoją ważność.

4 mln zł z „Fishing Clash” w Chinach

Ten Square Games podał, że w ub.r. przychody z „Fishing Clash” w Chinach wyniosły 3,9 mln zł. - Według szacunków Spółki w 2023 r. kwota ta byłaby jeszcze niższa - poniżej 1,0 mln zł, zatem skala wpływów osiąganych przez Ten Square Games z tytułu obecności na rynku chińskim nie jest istotna z perspektywy finansowej dla Spółki - zapewniła firma.

Dwa tygodnie temu Ten Square Games zapowiedział odpisy w wysokości 14,5 mln zł dotyczące części kosztów prac nad rozwojem dwóch gier. Odpisy obciążą wynik netto firmy za czwarty kwartał ub.r.

Pod koniec stycznia spółka za 2,7 mln dolarów kupiła dalsze 12 proc. udziałów krakowskiego studia Gamesture pracującego nad grą „Hero Legacy”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale ub.r. grupa Ten Square Games zanotowała 132,91 mln zł przychodów sprzedażowych i 19,06 mln zł zysku netto, wobec 147,95 mln zł wpływów i 30,39 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Flagowa gra Ten Square Games zniknie z Chin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl