SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Fundacji Wysokich Obcasów. Wygasi ją nowa prezeska

Od połowy kwietnia Fundacja Wysokich Obcasów (Agora) ma nową prezeskę. Jednak raczej nie będzie ona długo kierować organizacją. Celem Joanny Kosmal jest uporządkowanie spraw nieaktywnej od kilku miesięcy fundacji, co ma pozwolić na wygaszenie jej działalności. Projekty, które będą kontynuowane, ma przejąć Fundacja Gazety Wyborczej.

Article

Agora powołała Fundację Wysokich Obcasów w 2018 roku. W lipcu ub.r. z jej zarządu odeszła wiceprezeska Zuzanna Lewandowska. Z Fundacją (i Agorą) pożegnała się także przewodnicząca jej rady Joanna Mosiej-Sitek, była zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej”, odpowiedzialna m.in. za markę „Wysokie Obcasy”.

O przewodniczenie radzie Fundacji Wysokich Obcasów została poproszona Sylwia Gregorczyk-Abram, jednak nie tylko natychmiast wycofała się z wcześniejszej zgody, ale i poinformowała, że w ogóle odchodzi z rady. Jako powód podała „liczne zobowiązania” i „nieoczekiwany obrót spraw w Fundacji”. W Agorze nie pracuje też inny z byłych już członków rady Fundacji Wysokich Obcasów, Jerzy Wójcik; tym samym nie ma go też w Fundacji.

Firmę opuściła także prezeska Fundacji Aleksandra Klich-Siewiorek, była także naczelną „Wysokich Obcasów”. Przeszła na stanowisko dyrektorki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

W grudniu ub.r. przestała funkcjonować strona internetowa Fundacji. W połowie marca podczas spotkania z zarządem Agory przy okazji prezentacji wyników spółki za 2022 rok spytaliśmy, co dalej z organizacją.

- Fundacja Wysokich Obcasów praktycznie w tej chwili nie działa, po tym kiedy zrezygnowała dotychczasowa prezes – odpowiedział Wojciech Bartkowiak, członek zarządu Agory odpowiedzialny za segmenty Prasa i Administracja. - Podsumowujemy działalność Fundacji, przeglądamy jej dokumentację. Mniej więcej w ciągu miesiąca od dzisiaj zdecydujemy, co robimy dalej z Fundacją – dodał Bartkowiak.

Po miesiącu spytaliśmy ponownie Agorę, co z dalszymi losami organizacji. „Od połowy kwietnia 2023 r. Fundacja Wysokich Obcasów ma nową prezeskę - została nią Joanna Kosmal, radczyni prawna z zespołu prawnego »Wyborczej«” - przesłało nam w odpowiedzi biuro prasowe spółki. „Jej zadaniem jest uporządkowanie spraw nieaktywnej od kilku miesięcy organizacji, co pozwoli - w następnych krokach - na wygaszenie jej działalności” - dodało.

„Jak już podawaliśmy, Fundacja Wysokich Obcasów nie prowadziła w ostatnim czasie projektów, a te, o których kontynuacji zdecydujemy, przejmie w przyszłości Fundacja Gazety Wyborczej” - zaznaczyło biuro prasowe Agory.

Fundacja Wysokich Obcasów funkcjonowała jako wspólna inicjatywa Agory oraz marki „Wysokie Obcasy”. Działała na rzecz praw kobiet i przeciwdziałania dyskryminacji, prowadziła m.in. projekt „Kobiety wiedzą, co czytają". Wśród obszarów działalności Fundacji znajdowały się również niezależne dziennikarstwo, kultura i sztuka oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Nad programem organizacji poza zarządem czuwała rada Fundacji. Do niedawna tworzyło ją 13 osobistości ze świata kultury, nauki, biznesu oraz mediów, m.in. prezes Agory Bartosz Hojka, Dominika Kulczyk, Monika Płatek, Dorota Wellman i Ewa Wieczorek. Teraz zasiada w niej kilka osób.

Dołącz do dyskusji: Koniec Fundacji Wysokich Obcasów. Wygasi ją nowa prezeska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Ostatni projekt fundacji nazywa się ,,Nędza z bryndzą" - jak w całej Agorze.
odpowiedź
User
Oj
Cała Agora czego się nie dotkną to sukces powodzenia w Zetce
odpowiedź
User
:))
Ostatni projekt fundacji nazywa się ,,Nędza z bryndzą" - jak w całej Agorze.
nieustająco budzą emocje takich jak ty
odpowiedź