SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Hoffmann zniknął z anteny Trójki

Od ponad dwóch tygodni w Programie Trzecim Polskiego Radia nie słychać głosu Grzegorza Hoffmanna, dziennikarza muzycznego związanego z Trójką od 2005 r. W nowej ramówce zabrakło jego audycji "GH+" i "Ranny wzmacniacz".

Studio Trójki, fot. materiały prasowe Article

Ostatni raz Grzegorz Hoffmann pojawił się w Trójce w niedzielę, 18 czerwca w programie "Ranny wzmacniacz". To audycja, w której dziennikarz prezentował różne gatunki muzyczne, w tym przeboje z kilku minionych dekad. "Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu" - czytamy w opisie audycji. Program jest obecny na antenie od trzech lat. Nadawano go w niedziele w godz. 4-6.

Poza tym Grzegorz Hoffmann prowadził w Trójce audycję muzyczną "GH+", prezentując w niej głównie gitarową muzykę. Nadawano ją w różnych porach od 2007 r. W ostatnim czasie "GH+" emitowano w ramach wieczornego pasma autorskich audycji muzycznych "W tonacji Trójki". Hoffmann ze swoją audycją zagospodarował jego czwartkowe dwugodzinne wydanie. Ostatni raz w "GH+" dziennikarz pojawił się 20 kwietnia. Później zastępowali go różni dziennikarze muzyczni Programu Trzeciego Polskiego Radia. I tak jest do dziś.

Łukowska zamiast Hoffmanna

Wraz ze startem nowej, letniej ramówki Trójki (obowiązuje od 26 czerwca) Grzegorz Hoffmann zniknął z anteny. "Ranny wzmacniacz" został zastąpiony przez codzienne pasmo nadawane o tej porze "Trójka budzi". Do tej pory oba niedzielne wydania prowadziła Małgorzata Łukowska, która niedawno powróciła na antenę po półtorarocznej przerwie. Prezenterkę w lutym ub.r. dyrekcja Trójki ukarała naganą z wpisaniem do akt, za to, że w jednej ze swoich audycji wyemitowała ona wulgaryzmy.

Zapytaliśmy rzeczniczkę Polskiego Radia, czy Grzegorz Hoffmann nadal pracuje w Trójce, dlaczego w nowej ramówce nie ma jego audycji i kiedy będzie go można ponownie usłyszeć na antenie. Precyzyjnej odpowiedzi  nie otrzymaliśmy. - Pan Grzegorz Hoffmann jest pracownikiem Programu Trzeciego. "W Tonacji Trójki" prowadzą dziennikarze tego Programu. W niedzielne poranki jest teraz emitowana audycja "Trójka budzi" - napisała nam jedynie Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia.

Grzegorz Hoffmann dwa tygodnie temu napisał na profilu audycji "GH+" na Facebooku, że znika z anteny na kilka tygodni z powodów zdrowotnych. W połowie maja jedna ze słuchaczek pytała tam, czy "GH+" nadal jest w ramówce. "Obecnie nie, bo jestem na dłuższym zwolnieniu lekarskim" - odpisał dziennikarz.

Grzegorz Hoffmann z Trójką jest związany od 2005 r. Był dwukrotnie kierownikiem redakcji muzycznej Programu Trzeciego - w latach 2007-2010 i 2011-2016. W tym czasie był odpowiedzialny za oprawę muzyczną anteny w pasmach dziennych. Wcześniej Grzegorz Hoffmann pracował w Radiostacji.

Zmiany w nowej ramówce Trójki

Jak już informowaliśmy, w poprzedni poniedziałek (26 czerwca) radiowa Trójka wprowadziła kilka zmian w ramówce. Skrócono o godzinę popołudniowe pasmo "Zapraszamy do Trójki". Teraz jest nadawane w godz. 15-18, w związku z czym z godz. 18:10 na godz. 17:45 przesunięto "Trójkowy komentarz dnia". Po godz. 18 wprowadzono za to nowe pasmo "Po drodze z Trójką", skierowane głównie do kierowców. Zwiększono także liczbę serwisów o aktualnych utrudnieniach na drodze w cyklu "Radionawigator Trójki".

W związku z wprowadzeniem nowego popołudniowego pasma zniknęła piątkowa audycja Jędrzeja Kodymowskiego "Scena Kodyma", natomiast muzyczny cykl "W tonacji Trójki" został przesunięty na godz. 20-22. Z ramówki zniknęła publicystyczna audycja "Klub Trójki". W nocnej ramówce za to skrócono audycję "Trójka pod księżycem". Teraz trwa tylko godzinę. O godz. 3 wprowadzono z kolei pasmo "W tonacji 3/4", które nie ma prowadzącego. Przez godzinę nadawane są jedynie piosenki.

Program Trzeci Polskiego Radia wprowadził też do letniej ramówki serwisy kulturalne (od poniedziałku do piątku o godz. 10:30 oraz 14:30), a wieczorami od poniedziałku do czwartku o godz. 19:50 czytana jest wakacyjna powieść. Kolejną nowością jest niedzielne pasmo muzyczne "Trójka Cafe" nadawane w godz. 10-13.

Po dwóch i pół roku emisji z ramówki Programu Trzeciego Polskiego Radia usunięto audycję "Trzy grama Redbada" prowadzoną przez aktora i reżysera Redbada Klynstrę-Komarnickiego. W tym czasie Trójka nadaje teraz program "Spotkania trzeciego stopnia" z udziałem artystów.

Trójka z nową oprawą muzyczną

Z kolei w poniedziałek, 3 lipca Trójka wprowadziła nową oprawę muzyczną przygotowaną przez krakowskie studio nagrań "Nieustraszeni Łowcy Dźwięków". Zmieniono dżingle, a serwisy informacyjne mają teraz subtelny podkład dźwiękowy. Poprzednia oprawa obowiązywała od 2007 r. Bez zmian pozostał dżingiel "Autopromocja" oraz sygnały wybranych audycji autorskich, m.in. ten rozpoczynający "Salon polityczny Trójki", który jest nadawany w niezmiennej formie od prawie 20 lat.

Za to głosem stacji zapowiadającym i "żegnającym" reklamy ponownie został aktor Marcin Kwaśny. Już raz występował w tej roli - od listopada 2016 r., gdy zastąpił Zbigniewa Zamachowskiego. Ten poprosił o wycofanie dżingli ze swoim głosem, bo nie chciał być utożsamiany ze zmianami personalnymi i programowymi, które zaszły w stacji po wyborach w 2015 r., gdy PiS objął władzę, a w Polskim Radiu wymieniono zarząd i część dyrektorów anten (m.in. Trójki) pożegnała się ze stanowiskami.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie marzec-maj 2023 r. Trójka miała 1,9 proc. udziałów w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hoffmann zniknął z anteny Trójki

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek K.
Co mnie to obchodzi, nie oglądam i nie słucham kolaboracyjnych mediów podporządkowanych pisowi.
0 0
odpowiedź
User
qba
Co mnie to obchodzi, nie oglądam i nie słucham kolaboracyjnych mediów podporządkowanych pisowi.

Wygląda na to, że jednak obchodzi skoro czytasz i komentujesz artykuły związane z Polskim Radiem.
0 0
odpowiedź
User
DrVictór
Jedyny filar tej "starej" Trójki, jeśli chodzi o niezależną muzykę po Szydłowskiej. Aż chciałoby się go widzieć w 357.
0 0
odpowiedź