SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 przenosi premierowe odcinki „Jednego z dziesięciu” na wiosnę 2024 roku

Telewizja Polska przenosi emisję premierowych odcinków 141. sezonu „Jednego z dziesięciu” na przyszły rok. Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, cykl będzie można oglądać wiosną 2024 roku. Program niezmiennie poprowadzi Tadeusz Sznuk.

Tadeusz Sznuk, gospodarz teleturnieju „Jeden z dziesięciu”; fot. TVPTadeusz Sznuk, gospodarz teleturnieju „Jeden z dziesięciu”; fot. TVP

„Jeden z dziesięciu” to teleturniej wiedzowy oparty na brytyjskim formacie Fifteen to One wymyślonym przez Johna M. Lewisa, na licencji Modern Times Group, którego oryginał był emitowany na antenie Channel 4. Cykl w TVP jest emitowany od 1994 roku. Od początku jego istnienia gospodarzem jest dziennikarz radiowy Tadeusz Sznuk.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Program jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy. Dotychczas w każdym sezonie wiosennym i jesiennym nadawane były premierowo najczęściej po 3-4 edycje. Sezon jesienny zaczynał się na przełomie sierpnia i września i kończył na przełomie grudnia i stycznia. Z kolei sezon wiosenny startował zwykle na początku marca i kończył się na początku czerwca.

Według wstępnych założeń premiery „Jednego z dziesięciu” w obecnej ramówce miały się zakończyć pod koniec grudnia br. Telewizja Polska w ostatnim czasie zmodyfikowała ramówkę, z której z oferty TVP1 wycofano emisję 141. sezonu teleturnieju, który miał wystartować w poniedziałek, 27 listopada br. Od tego dnia w paśmie nadawania „Jednego z dziesięciu” (tj. poniedziałek-piątek o godz. 19.00) stacja pokazywać będzie powtórki 134. odsłony teleturnieju (premierowo nadawanej rok wcześniej, tj. od 18 listopada do 29 grudnia 2022 roku).

Z doniesień mediów wynika, ze ograniczenie liczby premierowych odcinków „Jednego z dziesięciu” ma związek z poszukiwaniem przez Telewizję Polską oszczędności.

Emisja przeniesiona na wiosnę 2024

Jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, 141. sezon „Jednego z dziesięciu” ma zostać premierowo pokazany w telewizyjnej Jedynce wiosną 2024 roku. Cykl niezmiennie poprowadzi Tadeusz Sznuk.

„Jeden z dziesięciu” najprawdopodobniej w dotychczasowym paśmie będzie można oglądać również w styczniu i lutym 2024 roku, ale wówczas TVP1 tradycyjnie - jak co roku - zaoferuje widzom emisję powtórkowych odcinków.

Teleturniej śledzi 973 tys. widzów

Średnia widownia premierowych odcinków programu „Jeden z dziesięciu”, pokazanych na antenie Jedynki w okresie od 28 sierpnia do 11 września br. wyniosła 973 tys. osób, co przełożyło się na 9,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+, 4,93 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,56 proc. w grupie 16-59.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 przenosi premierowe odcinki „Jednego z dziesięciu” na wiosnę 2024 roku

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
I za co biorą te 3 miliardy rocznie?! Najpierw przenieśli emisję "Ojca Mateusza" na wiosnę, teraz "Jeden z 10". Śmiech na sali...
odpowiedź
User
kolis
I za co biorą te 3 miliardy rocznie?! Najpierw przenieśli emisję "Ojca Mateusza" na wiosnę, teraz "Jeden z 10". Śmiech na sali...


Bo nowy rząd będzie chciał przejąć tvp za pomocą upadłości, więc tną koszty, by nie było takiej możliwości. To takie zagrywki między popisem xd
odpowiedź
User
pptvp
Koleżanki i Koledzy,
Wasza praca i wysiłek są oczach Społeczeństwa są zaprzepaszczane i ośmieszane przez bezprecedensową ignorancję na stanowiskach dyrektorskich w Telewizji Polskiej. W historii Spółki nie było dotąd okresu, w którym działania dyrekcji - doprowadzają do podważenia sensu istnienia TVP S.A. w oczach Opinii Publicznej. Przestępstwo nadużycia zaufania, uregulowane w art. 296 k.k., to działanie na niekorzyść Spółki Skarbu Państwa godzące w jej, nasze i naszych rodzin podstawowe interesy egzystencjalne. Dlatego w trosce o naszą pracę i istnienie TVP S.A. - zalecamy:
1. Zaprzestania wykonywania poleceń służbowych wobec dyrektorów wszystkich jednostek organizacyjnych TVP S.A.

Żądamy:
1.Ustąpienia dyrektorów wszystkich jednostek TVP S.A. i podjęcia ich obowiązków przez wicedyrektorów, lub osoby wyznaczone przez kolegia - do momentu powołania nowych władz TVP S.A.
2. Uznania wszystkich bieżących decyzji dyrektorów jednostek za kryminogenne, niewiążące i niebezpieczne dla interesów TVP SA. - z naciskiem na decyzje ws. zmian w umowach zatrudnienia, wydłużania wypowiedzeń i wysokości odpraw.
3. Notarialnego spisania wszystkich nieprawidłowości w zarządzaniu Spółką i przekazanie ich w formie raportu nowym władzom TVP S.A.

Dziękujemy za już otrzymane pytania i informacje na temat nadużyć Waszych przełożonych na stanowiskach dyrektorskich. Skala patologii, uzurpacji i zwykłej "palmy" jest niestety przytłaczająca. Dyrektorom (np pani z abc) radzimy zrezygnować już z osobistych kierowców. Nie zapobiegnie to dyscyplinarnej kompromitacji w oczach następców, ale zmniejszy minimalnie efekt tragi - komiczny w oczach pracowników. Kolejne zgłoszenia prosimy kierować na adres: pptvpodrodzenie@gmail.com

Porozumienie Pracowników TVP S.A.
odpowiedź