SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znika kanał 13, startują Wakacje.tv

We wtorek członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaakceptowali wniosek spółki Astro o zmianę nazwy kanał 13 - na Wakacje.tv. Nowy kanał poświęcony jest wypoczynkowi w Polsce i poza jej granicami, a mają go tworzyć byli pracownicy Telewizji Polskiej. Wystartować ma jesienią.

fot. Shutterstock.comArticle

Spółka Astro, znana z produkcji „Familiady” i kanału informacyjnego News 24, już w sierpniu złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy stacji 13 na Wakacje.tv.

W ofercie nowego kanału mają się znaleźć programy poświęcone podróżom i stylowi życia, a mają je przygotowywać – jak mówił nam Ryszard Krajewski z Astro – byli pracownicy TVP. Którzy to będą pracownicy – tego na razie Krajewski nie zdradza. - To nie jest mój kanał, uczestniczę w tym projekcie jako dostarczający infrastrukturę – mówił szef rady nadzorczej Astro. 

Ponieważ koncesja kanału 13 obowiązywała do lutego 2031 roku, a nadawca zdecydował się zmienić jej profil – zależało mu także na zmianie nazwy. I na taką zmianę przystali we wtorek członkowie KRRiT.

W ofercie 13 obecnie są głównie powtórki programów rozrywkowych z celebrytami, poradnikowych, dokumentalnych oraz koncertów, które wcześniej były emitowane na nieistniejących już kanałach Astro, takich jak Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music czy Next Dokument. To np. „Zawód aktor”, „Kobieta ekstremalna”, „Życie na medal”, „Lunch kuchnia”, „Adrenalina Nextra”, „Zapasy z Supronem” czy „Lejdis&Gentleman”.

Kanał dociera do abonentów blisko 70 mniejszych operatorów kablowych. Stację można też oglądać za darmo w serwisie streamingowym Pilot WP.

Astro z mniejszą stratą

W drugim kwartale br. spółka Astro zwiększyła przychody o 23,5 proc. do 906,1 tys. zł, a jej strata netto zmalała z 1,91 mln do 725,8 tys. zł. Kwartalne koszty sprzedanych przez Astro produktów, towarów i materiałów zmalały rok do roku z 1,94 do 1,03 mln zł, a wydatki w obszarze ogólnego zarządu - z 587,1 do 439,6 tys. zł. 

Spółka w sprawozdaniu stwierdziła, że wynika to „przede wszystkim z istotnego zmniejszenia kosztów dotyczących rozwoju oraz działalności kanału News24”.

Firma nadal generuje straty, ale są one niższe niż przed rokiem. Kwartalna strata operacyjna zmalała z 1,8 mln do 591,2 tys. zł, a strata netto - z 1,91 mln do 725,8 tys. zł.

Większościowym inwestorem w Astro jest Ryszard Krajewski, przez wiele lat prezes firmy. Na koniec czerwca jego spółka RK Productions miała 18,23 mln akcji (45,45 proc.), Krajewski bezpośrednio - 6,7 mln (16,7 proc.), a ASI Tech Tier Investment - 6,42 mln (16 proc.). Pod koniec lipca Tier Investment w ciągu kilku dni sprzedał 416,2 tys. walorów.

Dołącz do dyskusji: Znika kanał 13, startują Wakacje.tv

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysztof
Kiedyś byłem prezenterem w PodróżeTV. Niestety kanał umarł...
odpowiedź
User
Robert
Ta nazwa to mocne ograniczenie bo wakacje nie trwają cały rok. Nie lepiej turystykaTV, obiezyswiatTV czy podrozeTV?
odpowiedź
User
Pindol
Pan Prezes to ma głowę na karku! To jest Midas rynku telewizyjnego! Czego się nie dotknie zamienia się w mega sukces!
odpowiedź