SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google zamyka komunikator Allo, Hangouts tylko dla biznesu

Google zapowiedział koniec rozwijania tekstowego komunikatora o nazwie Allo. Aplikacja będzie funkcjonować do końca marca 2019 roku, później przestanie działać. Oficjalnym powodem decyzji ma być chęć przeniesienia wysiłków Google na rozwój aplikacji Messages. Koncern zapowiedział także zmiany na platformie Hangouts, która ma być przeznaczona głównie dla biznesu oferując narzędzia Chat i Meet w ramach pakietu G Suite.

Article

Komunikator Allo został wprowadzony przez Google jesienią 2016 r., a jedną z jego zalet miało być swobodne wyrażanie emocji przez użytkowników oraz obecność inteligentnego asystenta. Już w momencie pojawienia się na rynku nowa platforma nie wzbudziła entuzjazmu ekspertów, którzy w rozmowach z Wirtualnemedia.pl nie dawali Allo większych szans w konfrontacji z wieloma konkurentami.

Teraz Google zapowiedział, że rezygnuje z dalszego rozwijania Allo i zamierza zamknąć aplikację do końca marca 2019 r. Na blogu firma poradziła użytkownikom by do tego czasu sporządzili kopię zapasową swojej korespondencji w Allo i przenieśli ją do innego komunikatora.

Google wyjaśnia, że zdecydował się na zamknięcie Allo, bo zamierza w większym niż dotąd stopniu postawić na dalszy rozwój platformy komunikacyjnej Messages. Branża nie ma jednak wątpliwości, że prawdziwą przyczyną końca Allo jest bardzo nikłe zainteresowanie tym komunikatorem ze strony użytkowników.

Google zapowiedział także, że zakończy wsparcie dla komunikatora Hangouts w jego klasycznej postaci przeznaczonej dla prywatnych użytkowników. W wypadku tej platformy producent mówi jedynie o przeniesieniu akcentów – na rynku nadal funkcjonować będą takie elementy Hangouts jak Chat i Meet, jednak mają być wykorzystywane głównie przez użytkowników biznesowych za pośrednictwem przeznaczonego dla nich pakietu G Suite.

Google zapowiada jednocześnie że będzie nadal rozwijał przeznaczoną do rozmów wideo aplikację Duo. Według zapowiedzi będzie ona wzbogacana o kolejne funkcjonalności dostosowujące Duo do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google zamyka komunikator Allo, Hangouts tylko dla biznesu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl