SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wiadomości Kosmetyczne” rezygnują z papierowego wydania

Od nowego roku magazyn „Wiadomości Kosmetyczne” (Wydawnictwo Gospodarcze) przestanie ukazywać się w drukowanej postaci. Tytuł będzie dostępny wyłącznie online. Redakcja tłumaczy, że to ruch zgodny z trendami w biznesie medialnym.

Tytuł będzie ukazywał się jedynie w formie online (screen: Wiadomoscikosmetyczne.pl)Article

„Wiadomości Kosmetyczne” to bezpłatny miesięcznik branży kosmetycznej, jego wydawcą jest Wydawnictwo Gospodarcze Sp. z o.o. - członek niemieckiej grupy wydawniczej LPV GmbH.

Od 2022 roku tytuł będzie dostępny wyłącznie w formie cyfrowej. „Nie żegnamy się, ale zmieniamy, bo taki jest wymóg naszych czasów. Przechodzimy wyłącznie na działania online” - napisała we wstępniaku do numeru listopad-grudzień redaktor naczelna Katarzyna Bochner-Boguta.

Czytaj też: Agora nie chce rezygnować z drukowanego wydania „Gazety Wyborczej”

„To zgodne z trendami w biznesie medialnym i ze sposobem naszego życia. Będziemy nadal z Państwem, jeszcze bliżej i jeszcze szybciej, z naszą codzienną porcją wiadomości ze świata beauty, z podcastami i webinarami. Wystarczy wziąć do ręki smartfon, odpalić komputer i zacząć dzień od wiadomościkosmetyczne.pl tak, jak wielu z Państwa robi to już od dawna, za co serdecznie dziękuję. To daje nam siłę i motywację do pracy. Składam podziękowania wszystkim, którzy wspierali nas przez kilkanaście lat w procesie tworzenia i dystrybucji Wiadomości Kosmetycznych jako branżowego pisma z charakterystycznym różowym logo znanym w każdym sklepie kosmetycznym i w każdej sieci drogeryjnej. Jesteśmy nadal, blisko, z ręką na pulsie, w formie dostosowanej do wymogów dzisiejszego świata” - dodała Bochner-Boguta.

Redakcja podkreśla, że liczba sklepów internetowych w ostatnich latach rośnie o 25 proc. rok do roku (w połowie września br. w KRS było ich zarejestrowanych 51 tys.).

Archiwalne e-wydania „Wiadomości Kosmetycznych” będą dostępne do bezpłatnego pobrania.

W ub.r. przychody Wydawnictwa Gospodarczego zmalały o 23,4 proc. do 8,89 mln zł, a strata netto powiększyła się z 535,1 tys. zł do 2,15 mln zł.

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości Kosmetyczne” rezygnują z papierowego wydania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl