SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ wygasza usługę nc+ GO

Od 19 lipca abonenci platformy satelitarnej Canal+ stracą możliwość oglądania kanałów z usługi nc+ Go na dwóch urządzeniach jednocześnie. Będą mogli za to oglądać na dwóch urządzeniach treści z usługi Canal+ online.

Article

Abonenci otrzymują o tym informację na e-maila. Platforma zachęca, aby zaczęli korzystać z nowszej usługi, bo docelowo zastąpi ona nc+ Go. Zaletami Canal+ online jest brak limitów godzin i urządzeń dla klientów. W przypadku starszej usługi limit był uzależniony od wykupionego pakietu. Nawet w przypadku droższych pakietów wynosił na przykład 100 godzin miesięcznie.

Serwis nc+ Go jest dostępny tylko na smartfonach, tabletach i komputerach, a Canal+ online dodatkowo także w Smart TV i Android TV.

Zobacz także: Canalplus.com z nową ofertą: stacje Canal+ w podstawowym pakiecie, tańszy dekoder

Teraz klienci satelitarnej usługi będą mogli oglądać ulubione kanały na smartfonie, tablecie czy komputerze bez obaw, że w pewnym momencie limit zostanie przekroczony. Canal+ zwraca uwagę, że nowsza usługa to rozdzielczość 1080p, a starsza jedynie 720p. W nc+ Go nie ma też możliwości cofania programów o kilka godzin, na co pozwala Canal+ online.

Usługa nc+ Go to pozostałość po platformie nc+

Kwestią czasu jest całkowite wyłączenie usługi nc+ Go, której nazwa odwołuje się do platformy cyfrowej nc+. Powstała ona w 2013 roku z fuzji Cyfry+ z n (Grupa ITI).

Sposób migracji do nowej oferty i sam skład pakietów wzbudził jednak wiele kontrowersji. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył nawet 1,2 mln zł kary za zmianę umów. We wrześniu 2019 roku platformę nc+ zastąpiła więc platforma Canal+, której nazwa odnosi się do marki kanału filmowego premium.

Canal+ rozszerzył ofertę internetową

Canal+ online zadebiutował w  maju ub.r. jako produkt dla osób, które nie chcą instalować anteny satelitarnej ani podpisywać długoterminowych umów i wolą oglądać telewizję przez internet na zasadzie subskrypcyjnej. Z czasem dostęp do serwisu i aplikacji zyskali też abonenci satelitarni Canal+. W ostatnich tygodniach platforma dołączyła do Canal+ online cały szereg kanałów, aby zrównać zawartość usługi z nc+ Go.

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Canal+ Polska zwiększyły się o 5,2 proc. do 2,41 mld zł, a przy wzroście kosztów o 3,4 proc. do 2,16 mld zł zysk netto poszedł w górę z 88,12 do 178,25 mln zł. Swoim akcjonariuszom wypłaci 133,68 mln zł dywidendy. Przychody grupy Canal+ Polska ze sprzedaży usług klientom wyniosły w ub.r. 1,84 mld zł, wobec 1,8 mld zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Canal+ wygasza usługę nc+ GO

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rob
Czy przypadkiem C+ nie zwija się powoli? Na samych filmach C+ długo nie pojedzie.
odpowiedź
User
Roy
ale z ciebie prorok
odpowiedź
User
Kaal
Czy jest ktoś, kto jeszcze cokolwiek rozumie z kolejnych zmian nazw, pakietów i usług w obecnej Platformie C+? Zwariowali.
odpowiedź