SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przegląd Sportowy” tylko dwa razy w tygodniu. Droższy niż dotychczas

Od 9 stycznia „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska) będzie ukazywał się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz w piątki. Objętość gazety poniedziałkowej to 32 strony, a piątkowej 40 stron. Cena jednego egzemplarza wyniesie 5 zł.

Article

Ringier Axel Springer Polska ogłosił w październiku, że „Przegląd Sportowy” od tego roku będzie ukazywał się dwa razy w tygodniu. Jak pisaliśmy wcześniej, zmiany wejdą w życie od poniedziałku 9 stycznia. Zarówno w poniedziałki, jak i piątki gazeta będzie mogła być rozszerzona o osiem stron, a będzie to uzależnione od wydarzeń sportowych.

Bez zmian redakcja „Przeglądu Sportowego” będzie przygotowywała Skarby Kibica. Już 9 stycznia ukaże się pierwszy w tym roku dotyczący mistrzostw świata w piłce ręcznej. Jego objętość to 44 strony. Pod koniec stycznia zostanie wydany tradycyjny Skarb Kibica na wiosenną rundę piłkarskiej ekstraklasy. Łącznie w roku powstanie kilkanaście takich wydawnictw.

Redakcja przy okazji ważnych imprez będzie przygotowywać wydania specjalne. Pierwsze z nich dotyczące tenisowego Australian Open (16 stron) ukaże się już 13 stycznia.

„W poniedziałki i piątki czytelnicy najchętniej sięgali po »Przegląd Sportowy«, więc nawet nie zastanawialiśmy się w jakie dni będziemy go teraz wydawać. Zapewniamy, że treści będą atrakcyjne. Nie zabraknie newsów, aktualności, wywiadów, reportaży, relacji czy podsumowań wydarzeń. Mamy też podpisane umowy ze stałymi felietonistami, a także korespondentami z zagranicy. Nie rezygnujemy ze stron wynikowych i tych z programem telewizyjnym, gdyż wiemy, że są one bardzo ważne dla naszych czytelników. Nadal będziemy tworzyć gazetę ekspercką i nie zapomnimy o tzw. niszowych dyscyplinach sportu” – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

Szefami działów „Przeglądu Sportowego” pozostają: piłkarskiego - Marcin Dobosz, innych sportów - Kamil Drąg, a dyrektorem artystycznym jest Cezary Piotrowski.

Cena każdego z wydań „Przeglądu Sportowego” bez dodatków będzie wynosić 5 zł, a format gazety pozostaje bez zmian. Do tej pory cena egzemplarzowa dziennika w zależności od dnia wynosiła 4-4,5 zł.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/przeglad-sportowy-dwa-dni-w-tygodniu-sprzedaz-ciecia-zwolnienia ##

W lipcu ub.r. jako pierwsi informowaliśmy, że po 22 latach zrezygnowano z sobotniego wydania „Przeglądu Sportowego”. W latach 1971-2000 pismo miało pięć wydań w tygodniu.

„Przegląd Sportowy” to jedna z najstarszych ukazujących się do dziś gazet sportowych w Europie, powstał w 1921 roku. Od 2007 roku jego właścicielem jest RASP.

RASP poza zmianą cyklu wydawniczego „Przeglądu Sportowego” od stycznia zrezygnował z papierowego wydania tygodnika „Auto Świat”. Przeprowadzono też zwolnienia grupowe, w ich rezultacie z firmą rozstało się ok. 120 osób.

Jak wynika z badania PBC, w trzecim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Przeglądu Sportowego” wyniosła 16 293 egz.

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” tylko dwa razy w tygodniu. Droższy niż dotychczas

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MARIUSZ
To będze początek końca tej gazety w wersji papierowej.......
36 3
odpowiedź
User
Enzo
Upadek a wystarczyło sprzedać tytuł TVP sport i byłoby po kłopocie… Ale jak ideologia bierze górę nad biznesem to zawsze jest klapa.
33 4
odpowiedź
User
Cai_Lun
Jak mecz skończy się w niedzielę o 23-ej to znajdę jego wynik w poniedziałkowym PS?
35 3
odpowiedź