SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Radia SuperNova. Będzie Eska 2

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w środę o zmianie nazwy Radia SuperNova, które teraz będzie nazywało się Eska 2. Decyzja dotyczy kilkunastu stacji zrzeszonych w sieci. Właściciel wystąpił o korektę nazwy już kilka tygodni temu, wcześniej sieć nadawała pod nazwą Radio WaWa.

Article

Regulator zdecydował, że zmienią się nazwy w koncesjach udzielonych spółce International Communication siedzibą w Warszawie na rozpowszechnianie programów radiowych pod nazwą SuperNova - na Eska2. Zmiany (jeśli chodzi o tę spółkę) dotyczą Białej Podlaskiej, Jeleniej Góry, Kielc, Konina, Krakowa, Nowego Sącza, Opola, Stalowej Woli, Trójmiasta, Szczecina, Trzebnicy, Warszawy i Wrocławia.

KRRiT rozstrzygnęła również wniosek spółki Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe MAKS z siedzibą w Warszawie, na zmianę nazwy programu z SuperNova Rzeszów na Eska2 Rzeszów, a także wniosek spółki Radio Toruń (Warszawa), na zmianę nazwy programu z SuperNova Toruń na Eska2 Toruń. Ostatnią zmianą jest przemianowanie nazwy programu SuperNova Łódź na Eska2 Łódź (nadawcą w tym przypadku jest spółka RM Media z siedzibą w Warszawie).

Gdzie nadaje SuperNova

Radio SuperNova (Eska2) to sieć rozgłośni lokalnych nadających w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz Kielcach. Stacja w każdym z tych miast nadaje lokalne serwisy informacyjne i kulturalne. 

Start Eska2 na początku 2024 roku

O tym, że sieć czeka rebranding, pisaliśmy już w październiku. Eska2 pod nowym szyldem ma grać wyłącznie polskie utwory. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że zacznie nadawać na początku stycznia 2024 roku.

Zdaniem ekspertów rynku - rebranding to dobry ruch, gdyż rozpoznawalność dotychczasowej SuperNovej nie była wysoka.

Radio SuperNova pod taką nazwą nadawało przez ponad dwa lata. Poprzednio na tych samych częstotliwościach nadawało Radio Wawa. Właściciel zdecydował się na zmianę nazwy, by nie kojarzyła się tylko z Warszawą, jednak ta operacja poskutkowała spadkiem słuchalności rozgłośni. 

Od końca września radiem kierują szefowie Eski - dyrektor programowy Olgierd Wojtkowiak i dyrektor muzyczny Paweł Karpiński.

Udział Radia SuperNova pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października 2023 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Koniec Radia SuperNova. Będzie Eska 2

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szuwarek
Czytałbym nazwe jako "Eska Kwadrat", "Eska do kwadratu". Zmiana nazwy nie zmieni niczego. Szafa grająca z zapętlonymi 100 utworami i czytanie nieśmiesznych żartów znalezionych w internecie raz na kwadrans. Patoradio.
odpowiedź
User
Hubert
Zamiast kombinowanie nazw to lepiej wrócić do Wawy.
odpowiedź
User
Hubert
Zamiast wrócić do Wawy z polską muzyką i większą ilością utworów disco polo w godzinie to kombinowanie z Eska 2 błagam Zbigniew benbenek ten z eskowego wrzuć na luz i Olgierd wojtkowicz to typowa Natalia Buraczewska
odpowiedź