SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Szczecin traci kolejnego kontrahenta. „Dopóki funkcję będzie pełnił obecny naczelny”

Po śmierci syna posłanki PO Magdaleny Filiks współpracę z Radiem Szczecin wykluczają agencja Your Events Art. i reżyser teatralny Jakub Skrzywanek. Z rozgłośni zniknęło już kilku reklamodawców.

Agencja Your Events Art. we wpisie facebookowym stwierdziła, że „w związku z nieetycznymi i nieakceptowalnymi przez YEA! działaniami Radia Szczecin oraz upolitycznieniem stacji” nie będzie z nią współpracowała w jakiejkolwiek formie, „dopóki w redakcji jakąkolwiek funkcję będzie pełnił obecny naczelny”.

Naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski 29 grudnia ub.r., opisując skazanie za pedofilię Krzysztofa F. współpracującego przez wiele lat z Platformą Obywatelską jako pierwszy podał informacje pozwalające zidentyfikować jego dwie ofiary: ich wiek i to, że są dziećmi znanej parlamentarzystki.

- Jest nam niezmiernie przykro patrzeć na co raz większy upadek moralny i etyczny Radia Szczecin, zwłaszcza, że YEA! wywodzi się ze Szczecina i to tu zaczynaliśmy swoją przygodę z koncertami. Radio Szczecin było naszym wiodącym partnerem przy organizacji wydarzeń - przypomniała agencja.

- Patrząc na ostatnie działania włodarzy radia postanowiliśmy na całkowite odcięcie się od dalszej współpracy przy obecnych i kolejnych eventach realizowanych przez YEA! w Szczecinie i okolicach - podkreśliła.

 

Z Radiem Szczecin nie zamierza także współpracować Jakub Skrzywanek, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie. - Nie potrafię przejść obojętnie wobec tragedii, która spotkała Panią Poseł Magdalenę Filiks, jej rodzinę, bliskich. To, co spotkało Mikołaja, jest jakimś niewyobrażalnym piekłem i tu muszą zapaść wyroki, odpowiednie osoby muszą być pociągnięte do odpowiedzialności - stwierdził na Facebooku.

- Zawieszam jakąkolwiek komunikację z Radiem Szczecin. Proszę także o niewykorzystywanie i nieemitowanie jakichkolwiek nagranych ze mną wcześniej materiałów - ogłosił.

Radio Szczecin bez kilku reklamodawców i dziennikarzy

Współpracę reklamową z Radiem Szczecin w ostatnich dniach zerwało kilka firm, m.in. należąca do Agory sieć kinowa Helios, firma deweloperska Ronson i sieć sklepów Castorama.

Od zeszłego weekendu pracownicy Radia Szczecin dostają pogróżki, ograniczono m.in. zamieszczanie komentarzy na jego profilu facebookowym. We wtorek wieczorem wejście do siedziby stacji zostało oblane farbą.

W czwartek mniej więcej połowa pracowników Radia Szczecin skierowała wspólne oświadczenie do władz rozgłośni i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - NIE WSZYSCY w Radiu Szczecin zgadzają się z uwikłaniem mediów publicznych w walkę polityczną. Reprezentujemy grupę ludzi, która chce oficjalnie powiedzieć NIE, działaniom dalekim od etyki zawodowej - stwierdzili. - Zaszczuci we własnej firmie domagamy się, aby podjęto konkretne decyzje, które pomogłyby uzdrowić tę sytuację - podkreślili.

Ze stacją pożegnali się prowadzący pasmo poranne Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz, a także krytyk filmowy Krzysztof Spór. - Przekroczono granicę, za którą wydarzyła się niewyobrażalna tragedia, ale zamiast refleksji kierownictwa Radia Szczecin i zdecydowanych działań, w myśl partyjnych interesów osoby decyzyjne unikają wzięcia odpowiedzialności - uzasadnił Spór.

Szef KRRiT chce ukarać Radio Szczecin i TVP Info

Pod koniec stycznia przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski z urzędu podjął postępowanie w sprawie ukarania Polskiego Radia Szczecin i Telewizji Polskiej za „emisję treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy”. Wcześniej skargę do KRRiT w tej sprawie skierował m.in. były członek Rady Krzysztof Luft.

Natomiast Błażej Kmieciak, szef Państwowej Komisji ds. Pedofilii, skierował do Rady Etyki Mediów wniosek o „zbadanie tej sprawy, czy standardy etyczne pięknego zawodu dziennikarza nie zostały w tym przypadku złamane”. - Gdy w trakcie czytania jestem w stanie w ciągu 15 sekund dotrzeć do personaliów dzieci, które były skrzywdzone (...) to taka forma informowania jest niewłaściwa i nieetyczna i niegodziwa - skomentował w Polsat News.

REM oceniła, że w publikacji naruszono zasadę szacunku i tolerancji nakazującą poszanowanie prywatności i dobrego imienia.

Dołącz do dyskusji: Radio Szczecin traci kolejnego kontrahenta. „Dopóki funkcję będzie pełnił obecny naczelny”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzegorz
Jak tak można obrócić kota ogonem pokazuje Tusk. Pedofil był z PO a nie z TVP ani z radia Szczecin. Jerzy Urban jest z was dumny. Propagande macie opanowana. Zero odpowiedzi jak to może taka osoba była w szeregach PO. Tylko szczucie i atakowanie dziennikarzy polskich mediów.
odpowiedź
User
Andrzej
Tvp odpowie za to, jeszcze mają chiwle.
odpowiedź
User
Beata
Jak tak można obrócić kota ogonem pokazuje Tusk. Pedofil był z PO a nie z TVP ani z radia Szczecin. Jerzy Urban jest z was dumny. Propagande macie opanowana. Zero odpowiedzi jak to może taka osoba była w szeregach PO. Tylko szczucie i atakowanie dziennikarzy polskich mediów.
Pan Grzegorz, typowa ameba.......Masakra.
odpowiedź