SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec serwisu i magazynu „Holistic.News”. „Decyzja nie jest związana z pandemią”

Serwis internetowy Holistic.news i powiązany z nim magazyn drukowany „Holistic.News” (Deweloper Media) z końcem marca znikają z rynku - zapowiedział redaktor naczelny Jarosław Kociszewski. - Decyzja o zamknięciu wydawnictwa nie jest związana z pandemią - zaznaczył Kociszewski.

Article

- Ostatniego dnia marca opublikujemy finalne artykuły na portalu. Nie będzie też kolejnego magazynu. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za czas, uwagę oraz za wiele cennych myśli i pomysłów - poinformował Jarosław Kociszewski.

- Równocześnie pragnę podkreślić, że decyzja o zamknięciu wydawnictwa nie jest związana z pandemią. Jednak zważywszy na trudną sytuację, wydawca postanowił zapewnić opiekę finansową osobom odchodzącym z Holistica - dodał Kociszewski. Nie odpowiedział na nasze pytanie o powody zamknięcia pisma i portalu.

 

„Holistic.News” boryka się z wydawniczymi problemami od stycznia br. Wówczas okazało się, że wydawca nie dopuścił do sprzedaży nowego numeru pisma, mając uwagi do jego zawartości. Z redakcją kwartalnika pożegnało się pięć z dwunastu osób, w tym dotychczasowy redaktor naczelny Mariusz Zawadzki.

Propozycję kierowania pismem złożono Jarosławowi Kociszewskiemu, który przyjął ją. Podczas spotkania z redakcją ustalono nowy profil pisma oraz to, że nie będzie się ono już dłużej ukazywało jako kwartalnik, lecz nieregularnie. Zespół miał przygotować nową koncepcję internetowej i papierowej wersji „Holistic.News”. Ostatecznie pierwszy numer pisma w nowym kształcie pojawił się w sprzedaży na początku marca.

Magazyn „Holistic.News” pojawił się na rynku w marcu 2019 roku. Pismo skupiało się od samego początku na publikowaniu materiałów reporterskich ze świata. Z redakcją współpracowali dziennikarze z całej Europy i spoza niej. Z kolei serwis Holistic.news był tworzony od wiosny 2018 roku, działał na zasadzie non profit - nie emitowano w nim reklam, a wszystkie treści był darmowe.

Wydająca serwis i pismo spółka Deweloper Media w 2018 roku zanotowała 2,79 mln zł kosztów (wobec 1,01 mln zł rok wcześniej) i 11 tys. zł wpływów sprzedażowych. Działała głównie w oparciu o finansowanie od swojego właściciela - holdingu nieruchomościowego Cavatina.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec serwisu i magazynu „Holistic.News”. „Decyzja nie jest związana z pandemią”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maxi
Zaskoczenia nie ma. Dziennikarski świat poznał już osobowość i osobliwość pana wydawcy-budowlańca i wszyscy omijają go szerokim łukiem. I dobrze. Koleżeństwu dziennikarstwu podpowiadam że opisanie tej porażki to jest temat na niezły reportaż.
odpowiedź
User
Trzeci
Trzy miesiące temu pisałem, że daję im 9 miesięcy. "Trochę" się pomyliłem :)
odpowiedź
User
heheszki
Stadia zwijania się tytułu prasowego:
- kwartalnik
- nieregularnik
- niepamiętalnik
odpowiedź