SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie będzie zwolnień w „Sporcie”. Naczelny: Cały zespół zostaje

Nowy inwestor katowickiego dziennika „Sport” spółka Edicom podjął już pierwszą decyzję. - Przekazał nam, że cały zespół zostaje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Andrzej Wasik, redaktor naczelny „Sportu”.

W poniedziałek pojawił się oficjalny komunikat Gremi Media dotyczący przejęcia katowickiego dziennika „Sport”. - Zgodnie z zapowiedzią Gremi Media SA do końca listopada br. kończy wydawanie katowickiego dziennika „Sport”. Spółka podjęła decyzję o sprzedaży tytułu, a umowa z nowym właścicielem została sfinalizowana 24 listopada br. Na bazie podpisanej umowy od 1 grudnia 2023 roku ukazujący się na południu Polski dziennik sportowy będzie wydawany przez Edicom sp. z o.o - czytamy w oświadczeniu. 

- 10 dni na decyzję o zakupie i przejęcie redakcji to krótki czas. Udało się. Za co dziękuję również Spółce Gremi Media. Zachowamy ciągłość wydań – to dla nas najważniejsze. Od 1 grudnia zapraszamy do aplikacji dziennika „Sport”, która jest już dostępna w App Store i Google Play – mówił Ryszard Halemba, prezes zarządu Edicom.

Inwestor zdecydował 

Dotychczas nie było informacji, co z zespołem redakcyjnym „Sportu”. We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie dziennikarzy z nowym właścicielem tytułu. - Inwestor przekazał nam, że cały zespół zostaje - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Andrzej Wasik, redaktor naczelny „Sportu”.

Czytaj także: Poprzedni szef Eurozetu będzie nadzorował wydawcę “Rzeczpospolitej”. Odchodzi były prezes TVN

W redakcji pracuje obecnie dziewięć osób, do tego kilkunastu współpracowników. - Dostaliśmy wypowiedzenia, w moim przypadku nie jest to tragedia zawodowa, ponieważ jestem emerytem - mówił 8 listopada w rozmowie z nami Andrzej Wasik. Tego dnia Gremi Media poinformowała, że zdecydowała o zamknięciu katowickiego „Sportu”. Spółka podała, że „decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju”. „Sport” wydawany jest od 1945 roku. 

Czwartkowe wydanie „Sportu” 30 listopada będzie ostatnim w formie papierowej. Od grudnia kolejne numery będą publikowane od poniedziałku do piątku w aplikacjach. Aplikacje na iOS i Androida pojawiły się już na stronie „Sportu” z opisem: „Sport - dziennik o tematyce sportowej ukazujący się od 1945 roku. W wydaniu papierowym ukazywał się od poniedziałku do piątku na terenie województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego. Dziennikarze „Sportu” są obecni na najważniejszych światowych imprezach sportowych. Dziennik to informacja, Redakcja to doświadczenie, Sport to zdrowie.” 

Od poniedziałku 27 listopada aplikacje promowane są w wydaniach papierowych „Sportu”. - Czytaj dziennik „Sport” na smartfonie! Zeskakuj kod QR aparatem w twoim telefonie - zachęca ogłoszenie znajdujące się na okładce.

Siedziba nowego inwestora znajduje się w Zabrzu, a ze strony internetowej firmy wynika, że współpracowała m.in. z polska projektantką mody Magdą Butrym i restauracją Pod Wawrzynem zlokalizowaną w Zabrzu. 

Czytaj także: Wydawca „Rzeczpospolitej” utrzymał zysk. Jedną trzecia więcej z internetu

Gremi kupiło dziennik trzy lata temu

Dziennik „Sport” ukazywał się w Katowicach od 1945 roku. W latach 2008-2017 wydawcą był Ringier Axel Springer Polska, a do grudnia 2020 roku - firma Whizz z Grupy Murapol. Gremi Media wydawała tytuł od stycznia 2021 roku. Od stycznia br. dziennik zwiększył nadziały w województwie małopolskim, także kolporterzy zadeklarowali rozszerzenie sieci sprzedaży. Jak wynika z audytu PBC, w drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Sportu” wyniosła 3 463 egz.

Czytaj także: Serwisy Gremi Media po raz kolejny rekordowym wzrostem RU

Od sierpnia br. kontrolowany przez Grzegorza Hajdarowicza holding KCI nie jest już największym inwestorem w Gremi Media - za 33,7 mln zł sprzedał holenderskiej spółce Pluralis, należącej do koncernu George’a Sorosa, walory stanowiące 13,43 proc. kapitału i 20,38 proc. głosów na walnym zgromadzeniu wydawcy. Z kolei Pluralis niedługo potem zbył te akcje węgierskiego koncernowi Central Group, którego twórca Zoltán Varga został powołany do rady nadzorczej Gremi Media.

Dołącz do dyskusji: Nie będzie zwolnień w „Sporcie”. Naczelny: Cały zespół zostaje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl