SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Burzyńska znika ze „Stanu po Burzy"

Redaktorzy naczelni „Faktu” i Onetu (Ringier Axel Springer Polska) wraz z Agnieszką Burzyńską uznali, że w związku z konfliktem interesów, nie będzie już ona współprowadzić programu „Stan po Burzy” i przygotowywać komentarzy politycznych dla „Faktu”. Zamiast tego będzie gospodarzem programu newsowego „Fakt Live”.

Agnieszka Burzyńska (screen: YouTube/FAKT)Agnieszka Burzyńska (screen: YouTube/FAKT)

Dziennikarka Agnieszka Burzyńska na początku lipca została zawieszona przez redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka i kierującą „Faktem” Katarzynę Kozłowską przez „potencjalny konflikt interesów”.

Burzyńska kilka tygodni zawieszona

W oświadczeniu wydanym 4 lipca poinformowali, że zdecydowali się zawiesić dziennikarkę w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności”. „W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności” - napisali. W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

Pojawiły się pogłoski, że może chodzić o związek Burzyńskiej i jednego z polityków – takie sugestie padły 21 czerwca w rozmowie Roberta Mazurka z Pawłem Kukizem, a w tygodniku „Do Rzeczy” pisali o tym Cezary Gmyz i Piotr Gociek (nie podano jednak żadnych nazwisk).

RASP wyjaśniał sprawę, w piątek poinformował o ustaleniach. - Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu" i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy – przekazała nam Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej spółki.

- Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program „Stan po Burzy" i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego „Fakt Live" - czytamy.

„Cieszę się, że sytuacja została wyjaśniona i mogę podjąć kolejne wyzwanie zawodowe. W swojej pracy dziennikarskiej zawsze kierowałem się zasadą bezstronności i rzetelności. Obecnie zapewniłam przełożonym pełną przejrzystość mojej sytuacji” - skomentowała Burzyńska na Facebooku.

Agnieszka Burzyńska w „Fakcie” od 2016 roku

Agnieszka Burzyńska związana jest z „Faktem” od wiosny 2016 roku - początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 roku wraz z Andrzejem Stankiewiczem prowadzi podcast „Stan po burzy”. W najnowszych odcinkach programu Burzyńską zastąpiła dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się także Kamil Dziubka z Onetu. Burzyńska w przeszłości pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

W drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 140 529 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”.

Według badania Mediapanel, w lipcu br. stronę główną Onetu (Ringier Axel Springer Polska) odwiedziło 9,45 mln internautów, co przełożyło się na 31,81 proc. zasięgu. Każdy spędził na niej średnio 45 minut i 19 sekund.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska znika ze „Stanu po Burzy"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
I tak była marna.
odpowiedź
User
Eximo
Trzymaj się Burza. To wielka hipokryzja pana w
odpowiedź
User
Tomasz K.
Pozbyłem się jej hehe
odpowiedź