SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Burzyńska znika ze „Stanu po Burzy"

Redaktorzy naczelni „Faktu” i Onetu (Ringier Axel Springer Polska) wraz z Agnieszką Burzyńską uznali, że w związku z konfliktem interesów, nie będzie już ona współprowadzić programu „Stan po Burzy” i przygotowywać komentarzy politycznych dla „Faktu”. Zamiast tego będzie gospodarzem programu newsowego „Fakt Live”.

Agnieszka Burzyńska (screen: YouTube/FAKT) Article

Dziennikarka Agnieszka Burzyńska na początku lipca została zawieszona przez redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka i kierującą „Faktem” Katarzynę Kozłowską przez „potencjalny konflikt interesów”.

Burzyńska kilka tygodni zawieszona

W oświadczeniu wydanym 4 lipca poinformowali, że zdecydowali się zawiesić dziennikarkę w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności”. „W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności” - napisali. W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

Pojawiły się pogłoski, że może chodzić o związek Burzyńskiej i jednego z polityków – takie sugestie padły 21 czerwca w rozmowie Roberta Mazurka z Pawłem Kukizem, a w tygodniku „Do Rzeczy” pisali o tym Cezary Gmyz i Piotr Gociek (nie podano jednak żadnych nazwisk).

RASP wyjaśniał sprawę, w piątek poinformował o ustaleniach. - Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu" i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy – przekazała nam Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej spółki.

- Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program „Stan po Burzy" i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego „Fakt Live" - czytamy.

„Cieszę się, że sytuacja została wyjaśniona i mogę podjąć kolejne wyzwanie zawodowe. W swojej pracy dziennikarskiej zawsze kierowałem się zasadą bezstronności i rzetelności. Obecnie zapewniłam przełożonym pełną przejrzystość mojej sytuacji” - skomentowała Burzyńska na Facebooku.

Agnieszka Burzyńska w „Fakcie” od 2016 roku

Agnieszka Burzyńska związana jest z „Faktem” od wiosny 2016 roku - początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 roku wraz z Andrzejem Stankiewiczem prowadzi podcast „Stan po burzy”. W najnowszych odcinkach programu Burzyńską zastąpiła dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się także Kamil Dziubka z Onetu. Burzyńska w przeszłości pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

W drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 140 529 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”.

Według badania Mediapanel, w lipcu br. stronę główną Onetu (Ringier Axel Springer Polska) odwiedziło 9,45 mln internautów, co przełożyło się na 31,81 proc. zasięgu. Każdy spędził na niej średnio 45 minut i 19 sekund.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska znika ze „Stanu po Burzy"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
I tak była marna.
17 23
odpowiedź
User
Eximo
Trzymaj się Burza. To wielka hipokryzja pana w
24 12
odpowiedź
User
Tomasz K.
Pozbyłem się jej hehe
7 10
odpowiedź