SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 radykalnie skraca top PL21 i włącza się w festiwal Inside Seaside

Tegoroczna edycja polskiego top PL21 Radia 357 będzie miała zupełnie inną formułę, niż rok i dwa lata temu. Ponieważ termin wydarzenia kolidował z organizowanym przez radio festiwalem Inside Seaside, PL21 zostaje mocno skrócone, podzielone na dwa dni i emitowane będzie w ramach festiwalu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Nadawane w dniu 11 listopada PL21 było – jak mówił nam rok temu Marcin Cichoński „świętem polskiej muzyki stworzonej w XXI wieku”. - Chcemy wesprzeć młodsze utwory i wykonawców. Pokazać jak wiele się tu dzieje. Pomóc im znaleźć należne miejsce w muzycznym kanonie. I trochę wyjść z tendencji do myślenia w stylu "kiedyś to były czasy". Przez cały dzień będziemy słuchali nagrań i występów na żywo. Będziemy też z rozmawiali z artystami i ekspertami od rynku muzycznego i trendów - wyjaśniał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Cichoński. 

11 listopada 2022 roku w godzinach 9:00 – 22:00 stacja nadawała więc utwory polskich wykonawców, wybrane – inaczej niż w zestawieniu z 2021 roku – wyłącznie przez zarejestrowanych patronów. Rok wcześniej były to utwory wytypowane przez samych radiowców. Top prowadzili na zmianę: Marcin Cichoński, Marta Kula, Ola Budka, Maja Piskadło, Dariusz Król, Mateusz Fusiarz i Antoni Grudniewski.

PL21 nie znika - zmienia tylko formułę 

W tym roku - jak ustaliliśmy - impreza pojawi się wprawdzie na antenie, ale w zupełnie innym i odmienionym kształcie. - Projekt PL21 jest audycją, w której co roku przypominamy najważniejsze polskie utwory XXI wieku. Od początku emitujemy ją 11 listopada. I to jest jedyny stały element tego projektu, który w swojej formie ewoluuje i zaskakuje. Tak się złożyło, że w tym roku terminowo PL21 spotkało się z pierwszą edycją festiwalu Inside Seaside, który współorganizujemy 11 i 12 listopada w Gdańsku. Dlatego audycję PL21 przygotujemy w specjalnej, festiwalowej odsłonie - informuje portal Wirtualnemedia.pl Tomasz Brzeziński z Radia 357. 

Wydarzenie skrócono więc radykalnie (z 13 do czterech godzin), podzielono na dwa dni i włączono w festiwal Inside Seaside. Do zaprezentowania najważniejszych polskich utworów XXI wieku zaproszono polskich artystów, grających na tym festiwalu. Ale to nie wszystko:- Audycja będzie stanowiła integralną część specjalnej ramówki festiwalowej. Artyści zaprezentują swoje współczesne, muzyczne fascynacje, prezentując ulubione rodzime kompozycje. Wraz z dziennikarzami Radia 357 opowiedzą też, co w naszej współczesności urzeka ich najbardziej - dodaje nasz rozmówca. 

Audycja PL21 pojawi się więc każdego festiwalowego dnia na antenie dwukrotnie, a poprowadzą ją cztery dwuosobowe ekipy. 11 listopada od godz. 14:00 - 15:00 będą to Magda Dubrowska (Nanga) i Mateusz Fusiarz, między 15:00 a 16:00 - Monika Brodka i Marcin Cichoński. Dzień później z kolei w godz. 14:00 - 15:00 audycję poprowadzą Dawid Tyszkowski i Ola Budka, zaś między 15:00 - 16:00 - Tymon Tymański i Piotr Stelmach. 

Co będzie działo się w Gdańsku?

W trakcie Inside Seaside w ciągu dwóch dni (sobota i niedziela) w gdańskich halach AmberExpo, które mogą pomieścić 15 tys. osób, na trzech scenach ma wystąpić 30 artystów z Polski i zagranicy. Stacja mówi o czołówce polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej – i mocno promuje swój nowy festiwal.  Czy PL21 wróci w kolejnych latach na antenę radia 357 – tego na razie także nie wiadomo.

Kilka dni temu internetowa stacja ogłosiła, że modyfikuje swój Top Radia 357. W nowej formie każdy z patronów rozgłośni może zgłosić trzy propozycje piosenek i oddać 111 głosów. Głosowanie, na stronie top.Radio357.pl, potrwa do 23 grudnia.  Top emitowany będzie emitowany 30 i 31 grudnia od godz. 9 do 18 oraz 1 stycznia od godz. 9 do 21. Zestawienie i towarzyszące mu audycje będą prowadzili Marcin Bisiorek, Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Cichoński, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Mateusz Fusiarz, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło, Tomasz Smokowski, Piotr Stelmach i Daniel Wyszogrodzki.

Radio 357 zostało uruchomione jesienią 2020 roku, a na stałe jest emitowane od stycznia 2021 roku. Rozgłośnia jest oparta na wpłatach od internautów - na Patronite obecnie wspiera ją ok. 30 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc 929,2 tys. zł.

Spółka zarządzająca Radiem 357 w ub.r. zwiększyła przychody o 27 proc. do 13,3 mln zł, więcej zarobiła zarówno z wpłat od słuchaczy, jak i reklam. Jej zysk netto, który zmalał z 508,5 do 455,7 tys. zł, w całości zasilił kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 radykalnie skraca top PL21 i włącza się w festiwal Inside Seaside

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Cześć młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast ! Będziecie z nami? Będzie enerdżi! Także ten.
odpowiedź
User
Oki
Cześć młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast ! Będziecie z nami? Będzie enerdżi! Także ten.

To już nie jest nudne, to jest smutne ,że obsesja się pogłebia.
odpowiedź
User
.
I co oni wracaja z tego 357 do Trójki jak ja zdezynfekuja i wyczyszcza po komisarzach partyjnych pis?
odpowiedź