SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Polsacie będzie nowy talent-show „Starstruck”, zastąpi „Twoja twarz brzmi znajomo”

Telewizja Polsat wiosną 2023 roku planuje pokazać polską wersję talent-show „Starstruck”, który w ramówce ma zastąpić nadawany od niemal 10 lat program „Twoja twarz brzmi znajomo” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Article

„Starstruck” to muzyczny program, który powstał w tym roku dla brytyjskiego ITV. Formuła projektu oparta jest na popularnym w latach 90. show „Stars in Their Eyes”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W „Starstruck” występują wyłonione w castingach muzycznie uzdolnione osoby, którzy w ramach programu odwzorowują (wokalnie, ruchowo i wizualnie) swoich ulubionych piosenkarzy. Ich występy ocenia publiczność oraz jury. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna, w brytyjskiej wersji jest to 50 tys. funtów.

Formuła talent-show jest zbliżona do zasad panujących w „Twoja twarz brzmi znajomo”. Oba projekty różnią się tylko tym, że w „Starstruck” występują zwykli uczestnicy, a w „Twoja twarz brzmi znajomo” są to gwiazdy.

Podobny program do „Starstruck” emitował również TVN. Był to show „Zostań gwiazdą” (oparty na holenderskim talent-show „Soundmixshow”), który nadawany był w latach 1998-1999 (powstały dwie edycje).

„Starstruck” zastąpi „Twoja twarz brzmi znajomo”, pierwszy sezon wiosną 2023

Nad polską odsłoną „Starstruck” pracuje Endemol Shine Polska. Program ma być emitowany w Polsacie.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, pierwsza edycja show w stacji najprawdopodobniej będzie nadawana wiosną 2023 roku.

„Starstruck” ma zastąpić w Polsacie program „Twoja twarz brzmi znajomo”, który w stacji jest emitowany w każdej ramówce wiosennej i jesiennej, począwszy od wiosny 2014 roku.

Z naszych nieoficjalnych doniesień wynika, że Polsat nie planuje zakończenia show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Osiemnasta edycja ma zostać wstępnie pokazana jesienią 2023 roku (jesienią 2022 roku stacja wyemituje siedemnastą odsłonę produkcji).

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił również, że według wstępnych planów od przyszłego roku „Twoja twarz brzmi znajomo” ma być nadawana raz w roku - w ramówkach jesiennych. Ostateczna decyzja będzie uzależniona od wyników oglądalności kolejnych edycji show, oraz nowego programu „Starstruck”.

Trwają castingi do „Starstruck”

Aktualnie trwają poszukiwania uczestników chętnych do udziału w talent-show „Starstruck”. Poszukiwane są uzdolnione wokalnie osoby w wieku od 18 lat, które potrafią naśladować głosy innych artystów.

- Uwielbiasz śpiewać? Potrafisz naśladować głos swojego idola lub innych znanych artystów? Marzysz o solidnej lekcji śpiewu u najlepszych trenerów w Polsce? Chcesz przeżyć super przygodę w nowym muzycznym show? Zgłoś się na casting - informuje producent.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie endemolshine.pl/casting.

Na chwilę obecną nie jest znany skład jurorów i gospodarzy polskiej odsłony „Starstruck”. W pierwszej brytyjskiej edycji (która emitowana była na początku tego roku) w roli jurorów występowali Adam Lambert, Sheridan Smith, Beverley Knight i Jason Manford, a prowadzącym był Olly Murs.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 8,19 proc.

Dołącz do dyskusji: W Polsacie będzie nowy talent-show „Starstruck”, zastąpi „Twoja twarz brzmi znajomo”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nnmm
Nareszcie rozsądna decyzja, ile można klepać co sezon Twarz.
0 0
odpowiedź
User
Jaro
Już dajcie spokój z tymi odgrzewanymi kotletami
0 0
odpowiedź
User
Bil
Polsat od dawna ma najgorszą ramówkę z wielkiej czwórki. Dno dna
0 0
odpowiedź