SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs dla dziennikarzy

"Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji 2004"

Czy dyskryminacja w zatrudnieniu jest ważnym problemem społecznym? Wyniki badania Eurobarometr przeprowadzonego w zeszłym roku wskazują, iż znakomita większość mieszkańców krajów Unii Europejskiej odpowiada twierdząco na to pytanie. W celu podniesienia świadomości problemu dyskryminacji w społeczeństwie oraz zapoczątkowania publicznej debaty na ten temat, Unia Europejska ogłasiła Konkurs dla Dziennikarzy zatytułowany: "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji." 2004.

Do Konkursu można zgłaszać artykuły napisane przez dziennikarzy ze wszystkich 25 Krajów Członkowskich Unii Europejskiej. Temat artykułu powinien nawiązywać do walki z dyskryminacją w miejscu pracy lub promować różnorodność w zatrudnieniu. Decyzją Jury, składającego się z zawodowych dziennikarzy oraz ekspertów w dziedzinie walki z dyskryminacją, wyłonionych zostanie 25 laureatów Konkursu na poziomie krajowym (po jednym z każdego kraju), a spośród nich - trzech laureatów na poziomie europejskim. Nagrodami dla laureatów poziomu europejskiego będą wycieczki do dowolnie wybranego kraju Unii Europejskiej, podczas których będzie można połączyć wypoczynek z programem zwiedzania przygotowanym specjalnie pod kątem dziennikarskich zainteresowań zwycięzców.

Konkurs jest częścią prowadzonej przez Unię Europejską kampanii informacyjnej "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji.", która ma na celu przedstawienie obywatelom Unii, europejskiej polityki antydyskryminacyjnej, a w szczególności możliwości zwalczania dyskryminacji w zatrudnieniu. Do Konkursu zakwalifikują się jedynie prace opublikowane w mediach drukowanych lub elektronicznych pomiędzy 1 stycznia a 30 września 2004 roku. Zgłoszone artykuły mogą być napisane w dowolnym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Prace będą oceniane według kryteriów zgodności merytorycznej z problematyką konkursu, wagi informacji oraz złożoności badań związanych z gromadzeniem informacji i poszukiwaniem ich źródeł. Jury oceni również jakość literacką, oryginalność, kreatywność oraz potencjał artykułu w zakresie kreowania postaw społecznych.

Zgłoszone prace powinny zawierać co najmniej 5000 znaków. Ostateczny termin nadsyłania artykułów upływa 5 października 2004.

W celu uzyskania dalszych informacji oraz pobrania formularza zgłoszeniowego zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.stop-discrimination.info.

Dołącz do dyskusji: Konkurs dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl