SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs na "Okładkę Roku"

Ruszyła druga edycja Konkursu na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2003

Podobnie jak w ubiegłym roku, do udziału w konkursie zaproszeni są wydawcy, redakcje gazet i magazynów, jak również twórcy grafiki prasowej. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną najlepsza okładka prasowa roku 2003 oraz najlepsza strona tytułowa gazety.

Sukces, jakim okazała się pierwsza edycja konkursu, na którą zgłoszono ponad dwieście okładek czasopism oraz stron tytułowych gazet, udowodnił, jak bliska rynkowi prasowemu jest idea popierania wysokiego poziomu graficznego prasy wydawanej w Polsc - czytamy w komunikacie.

W drugiej edycji Konkursu organizatorzy zdecydowali się poszerzyć kategorie poprzez dodanie dwóch: dla czasopism lokalnych i sublokalnych oraz czasopism branżowych, przez umożliwienie gazetom zgłoszenia swojej ulubionej strony tytułowej oraz ustanowili kategorię dodatkową: dla najlepszej strony tytułowej dodatku..

W konkursie GrandFront 2003 mogą uczestniczyć tytuły prasowe opublikowane w roku wydawniczym 2003. Udział w konkursie jest bezpłatny. Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie do Biura Konkursu do dnia 27 lutego 2004 roku wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganą dokumentacją.

Oceny zgłoszonych do konkursu prac dokonuje Jury, składające się z przedstawicieli mediów: grafików prasowych, fotografów oraz dyrektorów artystycznych gazet i czasopism.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2004 r. Uświetni je Gala Finałowa, podczas której zostaną wręczone nagrody główne GrandFront dla redakcji gazety za najlepszą stronę tytułową i GrandFront dla redakcji czasopisma za najlepszą okładkę. Ponadto przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach tematycznych. Nagrodzone okładki zostaną wyeksponowane na wystawie konkursowej w Galerii DAP w siedzibie Warszawskiego Ośrodka Związku Polskich Artystów Plastyków.

www.grandfront.com

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs na "Okładkę Roku"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl