SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Konkurs na plakat antynikotynowy rozstrzygnięty

Agencja TBWA podliczyła głosy oddane na plakaty promujące zdrowy tryb życia bez papierosa

Niekwestionowanym zwycięzcą został plakat przedstawiający zdjęcie nienarodzonego dziecka.

Z pośród czterech plakatów stworzonych przez agencję, uczestnicy akcji Rzuć Palenie Razem z Nami zdecydowaną większością głosów wybrali plakat przedstawiający zdjęcie USG płodu. Jedną z najczęściej zaznaczanych odpowiedzi motywujących wybór, było stwierdzenie, "bo mi się zrobiło straszno/nieswojo". Drugą powtarzająca się odpowiedzią było, "bo mi chyba po nocach spać nie da". Oprócz tego osoby badane przyznawały, że plakat ten najlepiej do nich przemawia, jest bardzo wyrazisty i sugestywny. Plakat ten często wzbudzał żal i litość, a jednocześnie najlepiej przemawiał do świadomości uczestników badania.

Respondenci w Pałacu Młodzieży, przewagą jednego głosu wybrali plakat przedstawiający kobietę z perfumami z hasłem "Nie truj zapachem". Najczęściej podawaną przyczyną była odpowiedź, "bo jest arcydziełem/prawie arcydziełem". Drugim wybranym plakatem jest zdjęcie, USG płodu z jednakową ilością odpowiedzi, "bo mi się zrobiło straszno/nieswojo" oraz "bo mnie zaskoczyła całkiem/trochę".

"Wyniki badania jednoznacznie wskazują na brak akceptacji dla palących kobiet, zwłaszcza w ciąży. Oba wybrane plakaty w oczach respondentów najlepiej przemawiają za rzuceniem nałogu palenia. Osobiście cieszy mnie również powtarzająca się odpowiedź doceniająca walory artystyczne wszystkich plakatów" - mówi Malina Wieczorek, Non Profit & Art Promotion Director TBWATelescope.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs na plakat antynikotynowy rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing