SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs na plakat antynikotynowy rozstrzygnięty

Agencja TBWA podliczyła głosy oddane na plakaty promujące zdrowy tryb życia bez papierosa

Niekwestionowanym zwycięzcą został plakat przedstawiający zdjęcie nienarodzonego dziecka.

Z pośród czterech plakatów stworzonych przez agencję, uczestnicy akcji Rzuć Palenie Razem z Nami zdecydowaną większością głosów wybrali plakat przedstawiający zdjęcie USG płodu. Jedną z najczęściej zaznaczanych odpowiedzi motywujących wybór, było stwierdzenie, "bo mi się zrobiło straszno/nieswojo". Drugą powtarzająca się odpowiedzią było, "bo mi chyba po nocach spać nie da". Oprócz tego osoby badane przyznawały, że plakat ten najlepiej do nich przemawia, jest bardzo wyrazisty i sugestywny. Plakat ten często wzbudzał żal i litość, a jednocześnie najlepiej przemawiał do świadomości uczestników badania.

Respondenci w Pałacu Młodzieży, przewagą jednego głosu wybrali plakat przedstawiający kobietę z perfumami z hasłem "Nie truj zapachem". Najczęściej podawaną przyczyną była odpowiedź, "bo jest arcydziełem/prawie arcydziełem". Drugim wybranym plakatem jest zdjęcie, USG płodu z jednakową ilością odpowiedzi, "bo mi się zrobiło straszno/nieswojo" oraz "bo mnie zaskoczyła całkiem/trochę".

"Wyniki badania jednoznacznie wskazują na brak akceptacji dla palących kobiet, zwłaszcza w ciąży. Oba wybrane plakaty w oczach respondentów najlepiej przemawiają za rzuceniem nałogu palenia. Osobiście cieszy mnie również powtarzająca się odpowiedź doceniająca walory artystyczne wszystkich plakatów" - mówi Malina Wieczorek, Non Profit & Art Promotion Director TBWATelescope.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs na plakat antynikotynowy rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl