SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs na regionalnych szefów TVP trwa

W cieniu rozstrzygnięć na najwyższe stanowisko w TVP pozostaje konkurs na szefów czterech regionalnych ośrodków telewizji

W cieniu rozstrzygnięć na najwyższe stanowisko w TVP pozostaje konkurs na szefów czterech regionalnych ośrodków telewizji: Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Konkurs na nowych dyrektorów terenowych oddziałów telewizji publicznej rozpisał... Robert Kwiatkowski - informuje RMF FM.

Zasady wyboru nowych kadr od początku budziły kontrowersje. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że konkurs był ustawiony pod konkretne osoby. Mówiąc wprost: chodziło o to, by Kwiatkowski mógł w tych ośrodkach utrzymać przyczółki lewicy.

Formalnie konkurs został już więc rozstrzygnięty. Na razie jedynie Kraków pozostaje bez nowego szefa. Żaden z kandydatów nie spełniał tu bowiem wymaganych kryteriów. W Poznaniu i we Wrocławiu na stanowisku pozostały te same osoby: w Poznaniu – Jarosław Hasiński, serdeczny kolega Kwiatkowskiego, co do którego są podejrzenia, że w swoim ośrodku pielęgnuje w najlepsze nepotyzm.

Ta i pozostałe kandydatury muszą jednak uzyskać akceptację Rady Nadzorczej a ta zapyta o zdanie nowy zarząd: Musi zarząd nam wyrazić swoją opinię na temat wybranych kandydatur. Jeżeli ich autoryzuje i potwierdzi że tak, to nie będzie przeszkód z naszej strony. Jeżeli nie potwierdzi, to zarząd postąpi jak będzie uważał – czyli może rozpisać nowy konkurs - to opinia Tadeusza Kowalskiego, członka rady kojarzonego z prawicą.

Zdaniem Jarosława Selina z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozpisanie nowego konkursu jest absolutnie wskazane: Kończy się epoka Roberta Kwiatkowskiego w telewizji publicznej, ale to jest oczywiście pewne uproszczenie – to jest epoka Roberta Kwiatkowskiego i ludzi jemu podobnych i mam nadzieję, że wylądują tam gdzie Robert Kwiatkowski.

To gdzie ostatecznie wylądują będzie zależało od nowego zarządu a ten powstanie za dwa tygodnie...
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs na regionalnych szefów TVP trwa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl