SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konsorcjum Polimex-Mostostal złożyło najlepszą ofertę na 41 km A4 za 2,2 mld zł

Konsorcjum Polimeksu-Mostostal i słowackiej firmy Doprastav złożyło w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad najkorzystniejszą ofertę na budowę 41 km autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia, o wartości 2,196 mld zł brutto, wynika z informacji agencji ISB.

W przetargu wpłynęły łącznie tylko 3 oferty, choć 13 podmiotów zostało zaproszonych przez GDDKiA do ich złożenia. Wartość ofert wynosi 2,196-2,975 mld zł brutto. Firmy zaproponowały też od 60 do 120 miesięcy gwarancji, co także będzie punktowane w przetargu z wagą 10% w łącznej ocenie.

"Potwierdzam, że złożyliśmy ofertę o wartości 2,196 mld zł brutto" - powiedział ISB Paweł Szymaniak, rzecznik Polimex-Mostostal. Dodał, że udział Polimeksu w konsorcjum wynosi 51%.

Odcinek autostrady A4 o długości 41 km będzie przebiegał przez województwo podkarpackie i przecinał powiat rzeszowski (gminy Trzebownisko, Krasne), powiat łańcucki (gmina Czarna, miasto Łańcut, gmina Białobrzegi) i powiat przeworski (gminy Przeworsk, Tryńcza, miasto Przeworsk).

Autostrada na tym odcinku będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pasy awaryjne. W ramach inwestycji powstaną m.in. trzy węzły autostradowe: "Łańcut", "Przeworsk", "Wierzbna". Powstaną też cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy obydwu jezdniach autostrady: "Łukawiec", "Palikówka", "Budy", "Młyniska".

Inwestycja, która przewidziana jest do współfinansowania ze środków pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu państwa, ma być gotowa (przejezdna) przed Euro 2012.

Spółka budowlana Polimex-Mostostal miała 16,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 34,20 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 771,82 mln zł wobec 831,63 mln zł rok wcześniej.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Konsorcjum Polimex-Mostostal złożyło najlepszą ofertę na 41 km A4 za 2,2 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl