SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Konta pocztowe na WP i o2 z ostrzeżeniami przed wyłudzeniem danych

Wirtualna Polska wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników korzystających z kont WP Poczty oraz Poczty o2. Adresaci podejrzanych e-maili będą ostrzegani przez system przed kliknięciem w odnośnik mogący prowadzić do wyłudzenia wrażliwych danych.

Article

Wirtualna Polska jest operatorem usług pocztowych dostępnych w WP Poczcie oraz Poczcie o2. Teraz firma zapowiedziała w komunikacie, że wprowadza dodatkowe zabezpieczenia kont użytkowników przed kradzieżą wrażliwych informacji.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy zostaną ostrzeżeni przed otwarciem strony internetowej mogącej spowodować przejęcie ich danych (tzw. phishing) lub zainstalowanie w systemie złośliwego oprogramowania.

Po kliknięciu w odnośniki z wiadomości, które zostały sklasyfikowane jako spam lub umieszczone w segregatorach zostanie wyświetlona specjalna plansza informacyjna. Użytkownicy znajdą na niej dokładny adres strony internetowej, na którą zamierzają przejść oraz krótkie przypomnienie podstawowych zasad zachowania w sieci.

- Ogromnym problemem w internecie są podmioty, które podszywają się pod zaufane instytucje i firmy w celu wyłudzenia prywatnych danych. Ich metody są bardzo wyrafinowane i mniej czujni użytkownicy często padają ofiarą takich działań. – przyznaje w komunikacie Arkadiusz Bartnik, product owner Poczty w WP. – Nowe rozwiązanie pozwoli nam skuteczniej zwrócić uwagę posiadaczom kont pocztowych w Wirtualnej Polsce na potencjalne zagrożenie.

Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Poczty o2 oraz systematycznie jest wdrażane dla WP Poczty. Wirtualna Polska posiada ponad 10 mln aktywnych kont poczty elektronicznej, w tym 3,5 mln to konta Poczty o2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konta pocztowe na WP i o2 z ostrzeżeniami przed wyłudzeniem danych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing