SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pies, lew i kameleon - z tymi zwierzętami najczęściej kojarzymy konto bankowe (infografika)

Z jakim zwierzęciem kojarzy się Polakom bankowy rachunek osobisty? Najwięcej osób wskazuje na psa, który symbolizuje przyjazne użytkowanie i towarzyszenie każdego dnia. Na drugim miejscu znalazł się lew kojarzony z bezpieczeństwem, a na trzecim kameleon reprezentujący elastyczność i dopasowanie. Najmniej głosów zebrał gepard - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

fot. Shutterstock.comArticle

Rachunek osobisty powinien być przede wszystkim przyjazny niczym najlepszy przyjaciel człowieka – pies. Na takie skojarzanie wskazało 23% badanych. Jednocześnie konto powinno stać na straży bezpieczeństwa finansów jak bajkowy król zwierząt lew (21% głosów) i niczym kameleon dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji – życiowej czy aktualnej pory roku (19%).

Top 3 skojarzeń zwierząt z rachunkiem osobistym nie różnicuje się ze względu na płeć. Kobiety i mężczyźni oddali po tyle samo głosów na psa i lwa, zaś różnica dotycząca kameleona jest niewielka (mężczyźni – 20%, kobiety – 17%).

Osoby z wyższym wykształceniem zdecydowanie częściej niż pozostałe wskazały, że konto powinno być pracowite jak pszczoła i zapewniać klientowi benefity, m.in. w postaci zwrotów za rachunki czy zakupy (24%). Natomiast osoby z podstawowym wykształceniem najczęściej wskazywały psa (27%).

Widoczne różnice w preferencjach dotyczących rachunku osobistego występują też w poszczególnych grupach wiekowych. Najmłodsi (18-24 lata) uważają, że najistotniejsze jest regularne oszczędzanie. Dla 18% z nich najbardziej adekwatnym zwierzęciem jest chomik, który na robieniu zapasów zna się najlepiej. Osoby w wieku 25-34 lata jako najważniejsze wskazały bezpieczeństwo swoich oszczędności, które z kolei najmniej głosów zebrało u ankietowanych w przedziale 35-44 lata. Według nich konto powinno być przede wszystkim przyjazne jak pies (31%) oraz pracowite jak pszczoła (21%). Najstarsi ankietowani (45-55 lat) również preferują psią przyjaźń (27%), natomiast za najmniej istotne uznali chomikowanie pieniędzy i szybkość geparda przy transakcjach finansowych (po 7%).

Badanie zostało zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie BZ WBK, w sierpniu 2017 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów indywidualnych (CAWI), na próbie 400 respondentów.

Dołącz do dyskusji: Pies, lew i kameleon - z tymi zwierzętami najczęściej kojarzymy konto bankowe (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl