SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kora, Zapendowska, Sztaba i Łozo w jury "Must be the music"

Elżbieta Zapendowska, Kora, Adam Sztaba i Wojciech “Łozo” Łozowski zasiądą w jury talent show Polsatu “Must be the music. Tylko muzyka”. Na precastingach do programu pojawiło się 10 tys. chętnych.

- Na rynku jest kilka formatów typu talent shows. Szukaliśmy jednak takiego, który łączył by wszystkie gatunki muzyczne i pozwolił zaprezentować się także zespołom - mówiła na czwartkowej konferencji Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu. Formuła powstałego w Wielkiej Brytanii “Must Be The Music” zakłada, że mogą w nim wystąpić wszyscy, którzy śpiewają lub grają na czymkolwiek.

Na ośmiu zorganizowanych przez Polsat precastingach pojawiło się w sumie około 10 tys. osób. - Liczba chętnych nas zaskoczyła - przyznaje Terentiew. Ok. 120-150 najlepszych na przesłuchaniach, poddanych zostanie ocenie jurorów na nagrywanych już przez telewizję castingach. W jury zasiądą: wokalistka rockowa Kora, specjalistka od emisji głosu Elżbieta Zapendowska, kompozytor Adam Sztaba oraz Wojciech “Łozo” Łozowski z zespołu Afromental. - Wybierając skład jury, byliśmy ograniczeni formatem. Muszą w nim być osoby wiedzące czym jest muzyka, a nie wydawcy płyt czy managerowie - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew.

Kora

Około 30 uczestników wybranych podczas castingów, wystąpi w programach emitowanych na żywo. W każdym z czterech półfinałów będzie ośmiu uczestników, a najlepsza dwójka wybrana głosami widzów przejdzie do finału. Zwycięzca “Must Be The Music. Tylko muzyka” otrzyma 100 tys. zł oraz możliwość udziału w koncercie Top podczas festiwalu TOPtrendy 2011. Program prowadzić będą Maciej Rock oraz Paulina Sykut, pogodynka Polsatu, a w przeszłości uczestniczka “Idola”.

Paulina Sykut i Maciej Rock

Istotną rolę w “Must Be The Music” będzie spełniał internet. - Po raz pierwszy w Polsce zdarzy się taka sytuacja, że program nie będzie miał własnej strony internetowej, a jedynie obecny będzie na Facebooku - mówił na konferencji Marcin Pery, szef powiązanej z Polsatem telewizji internetowej Ipla. Na portalu znajdą się wszystkie newsy z programu, galerie i informacje o uczestnikach. Dodatkowo każdy uczestnik castingów oraz odcinków na żywo, będzie otrzymywał pieniądze za obejrzenie filmików z jego występami przez użytkowników Facebooka. - Co tydzień do podziału będzie 10 tys. zł - mówi Pery. Kwota ta będzie rozdzielana proporcjonalnie do popularności poszczególnych występów.

“Must Be The Music. Tylko muzyka” zderzy się wiosną z innymi talent-shows - TVP 2 szykuje bowiem “Bitwę na głosy” na licencji "Clash of Choirs", a TVN – polską edycją “X Factora”. Czy Polsat nie obawia się konkurencji? - Co mi z tego strachu? Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN – przyp. red.) na konferencjach  zawsze mówił, że są stacje, które tańczą i te które śpiewają. Polsat śpiewa. I oczywiście wolałabym, żeby TVN dalej tańczył, a nie śpiewał. Ale my dalej realizujemy swoją linię programową - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew.

Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba

Z nieoficjalnych medialnych informacji wynika, że realizacja “X Factora” ma kosztować aż 10 mln zł. - Programy rozrywkowe są najdroższe. Castingi, wyjazdy, studia pochłaniają duże sumy, a jednocześnie programy te są mniej rentowne niż seriale, które można puszczać wiele razy. Ale to rozrywka jest tą wisienką na torcie – podkreśla Nina Terentiew. Budżet “Must be The Music” także zamyka się w podobnej kwocie jak show TVN, ale szefowa Polsatu szczegółów nie ujawnia.

Kilka lat temu również Polsat przymierzał się do produkcji “X Factora”. - Rozmawialiśmy na ten temat, ale nie byliśmy umówieni - przyznaje Terentiew. - Przy przygotowaniu programów rozrywkowych dużo czasu poświęcić trzeba na zastanawienie. Nie da się ich zbadać fokusowo jak pilotów seriali – podkreśla. Również TVP 2 przymierzała się kilka sezonów do realizacji “Bitwy na głosy”. Ostatecznie format ten emitowany będzie w soboty o godz. 20.00 tak jak “Must be the music”. Oba ruszą w marcu br. Emisję “X Factora” zaplanowano natomiast na niedziele, też na 20.00.

Wojciech "Łozo" Łozowski

Program “Must Be The Music. Tylko muzyka” realizowany będzie na licencji Shine International, należącej do Ruperta Murdocha. W Wielkiej Brytanii powstała tylko jedna edycja show. Emitowała ją stacja Sky One. W Polsce za produkcję programu odpowiada firma Intergalactic, a jego reżyserem jest Jan Kępiński.

Dołącz do dyskusji: Kora, Zapendowska, Sztaba i Łozo w jury "Must be the music"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gembal
Kiedy odejdzie Nina?
odpowiedź
User
pol
Czekam na X FACTOR w TVN---będzie najlepszy.
odpowiedź
User
Tarecki
To już wszystko było i się przejadło. Nędzne kopie po starym Idolu i nic więcej. Do kibla z nimi.
odpowiedź