SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Korea Południowa i Singapur z najszybszym internetem na świecie. Polska na dalekich pozycjach

W kwietniu 2020 r. dostęp do najszybszego internetu mobilnego na świecie mieli mieszkańcy Korei Południowej. W wypadku łączy stacjonarnych najszybszą sieć oferował Singapur - wynika z nowego rankingu firmy Ookla. Polska nadal zajmuje odległe miejsca w zestawieniu, w wypadku internetu mobilnego znajduje się na 60. miejscu na świecie.

fot. Shutterstock.com Article

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą kwietnia 2020 r.

Według opublikowanych danych globalnie średnia prędkość pobierania danych w sieciach mobilnych wyniosła 30,89 Mb/s, zaś wysyłania – 10,50 Mb/s.

W wypadku połączeń stacjonarnych wartości są znacząco wyższe. Średnie pobieranie danych znalazło się na poziomie 74,74 Mb/s, zaś w wypadku wysyłania było to 39,62 Mb/s.

Internet mobilny

W wypadku internetu mobilnego najszybsze łącza w kwietniu br. działały w Korei Południowej osiągając prędkość pobierania na poziomie 88,01 Mb/s. Na podium znalazły się także Katar (84,81 Mb/s) oraz Chiny (84,68 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska znalazła się na odległym 60. miejscu. W naszym kraju średnia prędkość ściągania danych w sieciach mobilnych wynosiła w kwietniu 30,78 Mb/s, zaś wysyłania – 8,85 Mb/s.

Internet stacjonarny

W kwietniu br. najszybszy internet stacjonarny o średniej prędkości 198,46 Mb/s mieli mieszkańcy Singapuru. Na 2. pozycji znajdował się Hongkong z wynikiem 176.70 Mb/s, a podium zamykała Tajlandia po awansie o 1 pozycję i z prędkością sieci na poziomie 159,87 Mb/s.

W wypadku połączeń stacjonarnych Polska znalazła się znacznie wyżej w rankingu w porównaniu z zestawieniem mobilnym. Nasz kraj trafił na 29. pozycję zestawienia ze średnią prędkością pobierania na poziomie 97,96 Mb/s oraz wysyłania 34,17 Mb/s.

Dołącz do dyskusji: Korea Południowa i Singapur z najszybszym internetem na świecie. Polska na dalekich pozycjach

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iWon_K
w umowie mam 150 Mb/s w praktyce w porywach 35 Mb/s Jak żyć
10 0
odpowiedź
User
adaada
a ja tam gdzie dziady francuskie ORANGE nic nie robia od cwierc wieku i mam grubo ponizej 10mb/s na srtarych kablach po tpsa
12 0
odpowiedź
User
Norma
Powiem tak. Motory, samochody z tjuningowymi wydechami, awionetki, helikoptery, motolotnie, skutery wodne, motorówki, piły, dmuchawy, sekatory spalinowe i kosiarki i całe to spalinowe tałatajstwo generujące nadmierny i niepotrzebny hałas powinno zostać przetopione w hucie na łyżeczki.
8 1
odpowiedź