SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska dostarczy do domów 15 mln ulotek o koronawirusie

Poczta Polska rozdystrybuuje 25 mln darmowych ulotek dotyczących koronawirusa, z czego 15 mln zostanie dostarczonych do gospodarstw domowych.

fot. materiały prasoweArticle

Ulotki zawierają informujące dotyczące zarówno postępowania w przypadku zetknięcia z chorobą, jak też pierwszych objawów, które mogą sugerować, że ktoś jest zarażony

Ulotki zostaną przekazane do placówek Poczty Polskiej, a następnie będą doręczane jako druki bezadresowe do skrzynek pocztowych. Otrzyma je blisko 15 mln gospodarstw domowych. Dodatkowo 5 mln broszur będzie rozdawanych klientom. We wszystkich placówkach zostanie też rozwieszonych 15 tys. plakatów informacyjnych.

Ogółem przygotowano 25 mln takich broszur. Będą dostępne także na stacjach paliw, w oddziałach banków i firm ubezpieczeniowych. W akcję informacyjną włączyły się zarówno największe spółki państwowe, jak też wiele mniejszych firm.

- Wiele razy sprawdziliśmy się jako partner państwa w realizacji kluczowych dla społeczeństwa programów i działań. Posiadamy największą w kraju infrastrukturę, dzięki której docieramy do wszystkich gospodarstw domowych, zlokalizowanych nawet w najdalszych zakątach naszego państwa. Jako jedyna instytucja w Polsce możemy zapewnić sprawną i szybką dystrybucję rządowych ulotek dotyczących koronawirusa - podkreśla Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska w całym kraju ma 7,5 tys. placówek, z czego 5,3 tys. znajduje się w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców.

To kolejna duża firma państwowa podejmująca znaczące działania związane z koronawirusem. W środę Orlen zapowiedział, że jego spółka zależna Orlen Oil rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk, którego 1 mln litrów w ciągu dwóch tygodni trafi do instytucji publicznych i na stacje paliwowe koncernu.

Media emitują rządowy spot o koronawirusie

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia przygotowało spot informujący o koronawirusie. Emitują go zarówno media publiczne, jak też wybrani nadawcy prywatni.

Rząd przygotował też specjalną infolinię działającą pod numerem 800 190 590 (do czwartku odebrano 8,5 tys. połączeń) oraz serwis internetowy gov.pl/koronawirus.

Pierwszy Polak zarażony koronawirusem został zdiagnozowany w środę. Jak informował w czwartek resort zdrowia, w związku z tym wirusem hospitalizowane były 92 osoby, 490 objęto kwarantanną, a 5,6 tys. nadzorem epidemiologicznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska dostarczy do domów 15 mln ulotek o koronawirusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl