SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Korony Równości rozdane. Piotr Jacoń z TVN24 wśród nagrodzonych

Kampania Przeciw Homofobii rozdała tegoroczne Korony Równości, nagrody przyznawane za działanie na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce. Laureatem wyróżnienia w kategorii Media został dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń.

Piotr Jacoń, fot. Kampania Przeciw HomofobiiArticle

Jacoń odbierając nagrodę podziękował tym, którzy na niego oddali głos. Potem tym, których spotkał jeżdżąc po Polsce przez ostatni rok ze swoją książką „My, Trans”. - Dzieliliśmy się sobą na zmianę i dawaliśmy sobie nawzajem siłę. I za to im dziękuje – powiedział.

Następie dziennikarz skierował się ku osobom, które w tzw. „terenie robią aktywizm za nas i dla nas” i dzięki którym do tych spotkań doszło. Podziękowania trafiły też do stacji TVN24. – To dzięki stacji TVN24 mam mocniejszy głos, choć dzisiaj trochę mi się łamie - mówił

- Chciałbym powiedzieć, że jestem dumny ze swojej rodziny. Jestem dumny z Magdy, Heleny, Wiktorii. Jestem dumny dlatego, że się nie pogubiliśmy w naszym życiu i aktywizmie, który na to życie czasami bardzo trudno wpływa. Bardzo bym chciał i to jest takie moje marzenie, żeby całe polskie społeczeństwo przeszło taką drogę do wspierania i szanowania różnorodności, jaką my przeszliśmy jako rodzice naszej transpłciowej córki. To nie jest łatwa droga. Ona zaczyna się od zaskoczenia, a potem od lęku, a nawet strachu. Niektórzy wpadają w panikę. Ale jak są pokorni i otwarci, to po drodze zdobędą wiedzę, by być w stanie wspierać swoje dziecko w pełni. I bardzo bym chciał, żebyśmy wszyscy mogli taką drogę przejść – mówił Jacoń.

Niedawno Jacoń otrzymał też Nagrodę Wolności Słowa w kategorii Media. Zaapelował wtedy do partii opozycyjnych, mających „plan na naprawę Polski po PiS”, by przygotowały ustawy o uzgodnieniu płci i związkach małżeńskich dla osób jednopłciowych.

Korony Równości - kto jeszcze został nagrodzony?

W kategorii Zaangażowanie Społeczne Koronę Równości odebrała Julia Sobczyńska, finalistka programu "Top model".

W kategorii Równe Traktowanie statuetka trafiła w ręce założonej przez Anję Rubik Fundacji SEXED.PL. Nagrodę odebrała dyrektor zarządzająca organizacji Martyna Wyrzykowska.

Statuetka Koron Równości 2022 w kategorii Życie Polityczne trafiła do nominowanego w plebiscycie KPH już drugi raz Krzysztofa Śmiszka, polityka Lewicy.

Głosami internautek i internautów w kategorii Prawo zwyciężyło Tolerado – stowarzyszenie wspierające pomorskie społeczności LGBT+, organizujące Trójmiejskie Dni Równości i wieńczący je Marsz Równości.

Korona Równości trafiła również do Daniela Kuczaja, znanego jako Qczaj.

Nagrody specjalne dla Anny Grodzkiej i Parady Równości i Kyiv Pride

Zespół KPH przyznał również dwie nagrody specjalne. Pierwsza powędrowała do Anny Grodzkiej, która została wyróżniona za całokształt politycznej i społecznej działalności.

Druga nagroda specjalna trafiła w ręce Parady Równości i Kyiv Pride za wspólne zorganizowanie w Warszawie polsko-ukraińskiego święta osób LGBT+, które zgromadziło 100 000 osób. Statuetkę odebrała prezeska Parady Równości Julia Maciocha.

Dołącz do dyskusji: Korony Równości rozdane. Piotr Jacoń z TVN24 wśród nagrodzonych

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyv
widać klakier manipulujący. szkoda że klakier klakiera popiera a mający inne zdanie już nie .
odpowiedź
User
Paulito
Niedobrze się już robi, niech już da spokój.
odpowiedź
User
Tomasz
Groziło mu zwolnienie z tvn to nakręcił akcję o swoim dziecku, które zmieniło płeć. Litości.
odpowiedź