SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 1,7 mln wyświetleń „Korzeni zła” w ciągu dwóch dni. Sekielski zapowiada drugą część dokumentu

Do poniedziałkowego poranka film braci Sekielskich pt. „Korzenie zła” o aferze SKOK Wołomin miał 1,7 mln wyświetleń na YouTube. Tomasz Sekielski zapowiada, że „niebawem” będzie druga część filmu o SKOK-ach, ale Bianka Mikołajewska, opisująca tę aferę od kilkunastu lat, skomentowała produkcję Sekielskich jednym słowem: „Rozczarowanie”

Article

W piątek na YouTube trafił długo zapowiadany dokument braci Sekielskich , opisujący aferę SKOK Wołomin, w tym powiązania SKOK-u z politykami PiS i służbami specjalnymi. - Ten film pokazuje przerażający obraz bezradności państwa. To, co Jarosław Kaczyński nazywa »układem«, ma się dobrze, bez względu na to, czy rządzi PiS, PO, czy SLD - mówił Tomasz Sekielski w styczniu Onetowi. 

W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery film osiągnął ponad milion wyświetleń. - 1 mln 100 tys. wyświetleń przekroczone - pisał Tomasz Sekielski na portalu X. - Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas na #Patronite. Bez Was nie byłoby tego filmu - dodawał w innym wpisie.

Do poniedziałku  film zanotował 1,7 mln wyświetleń. 

- Niebawem druga część - poinformował w jednym z wpisów na YT Tomasz Sekielski. Nie odpowiedział jednak na pytania internautów, chcących dowiedzieć się co oznacza “niebawem”, kiedy można spodziewać się kontynuacji dokumentalnego projektu i co w nim będzie można zobaczyć. 


Mikołajewska: „SKOK Wołomin owocem, nie korzeniem zła  

W filmie występuje Bianka Mikołajewska – dziennikarka obecnie Wirtualnej Polski, wcześniej – „Gazety Wyborczej” a potem szefowa działu śledczego OKO.Press, która od kilkunastu lat pisała o aferze SKOK-ów i była wielokrotnie pozywana przez kasy. Mikołajewska za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK-ów, które zostały opublikowane w „Gazecie Wyborczej” otrzymała m.in. Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2015 roku, w 2019 roku została za to samo ogłoszono ją Dziennikarką Dekady Radia ZET.

W serii wpisów na portalu X Mikołajewska wyjaśnia, że film Sekielskich – chociaż potrzebny – nie zamyka ani nie wyczerpuje tematu SKOK-ów. Pierwszy z wpisów dziennikarki na ten temat brzmi mocno: „Rozczarowanie” - pisze reporterka. A dalej tłumaczy: - Warto podkreślić (…), że afera SKOKów to nie jest afera SKOK Wołomin. To, co stało się w Wołominie nie było źródłem problemów Kas, lecz skutkiem tego, co działo się w tym systemie od lat.

Sednem afery miało być to, że kasy miały działać na zasadach samopomocy, więc „przez wiele lat G(rzegorz) Bierecki przekonywał kolejnych rządzących, że tak jest i że w związku z tym nie trzeba wprowadzać nadzoru państwowego nad Kasami”. - Dzięki parlamentarnemu lobbingowi ludzi związanych z Solidarnością, a potem z PiS, Kasy przez lata nie podlegały nadzorowi. Afera SKOKów to więc także historia o tym, jak ludzie z Kas – które miały być samopomocowymi instytucjami – stali się multimilionerami. To, co się wydarzyło w SKOK Wołomin to faktycznie historia filmowa - bo były tam i wielkie pieniądze i aferzyści i ludzie służb i politycy. Ale podkreślę jeszcze raz: to, co się tam wydarzyło nie było korzeniem, lecz owocem tego, co się działo w Kasach przez wiele lat. 

Tomasz i Marek Sekielscy zrealizowali wcześnie razem dwa filmy dokumentalne o pedofilii w Kościele – „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”. W przygotowaniu jest też film o roli Jana Pawła II w ukrywaniu kościelnej pedofilii - jego premiera była też przekładana.

Z zamieszczonego na stronach KRS sprawozdania za rok 2022 wynika, iż spółka braci – Kombinat Medialny - zakończyła ubiegły rok z przychodami netto na poziomie 307 887,19 zł, co oznacza wzrost rok do roku o 72 proc. Zysk netto wyniósł 90,6 tys., zł. zaś rok wcześniej - strata wyniosła ponad 58 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Ponad 1,7 mln wyświetleń „Korzeni zła” w ciągu dwóch dni. Sekielski zapowiada drugą część dokumentu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Ten film będzie puszczany w TVP już niedługo.
odpowiedź
User
:-(
Fatalna data premiery. Informacja o filmie nie przebiła się w gąszczu informacji związanych z końcówką kampanii wyborczej w piątek.

W dodatku mało rozgarnięci mieszkańcy Lubelszczyzny (okręg nr 17) pewnie znowu wybiorą Biereckiego na senatora, tym samym zapewniając mu przedłużenie immunitetu.
odpowiedź
User
Idiokracja
Bierecki wygrał stosunkiem 53,74% do 46,26%. Lubelszczyzna to jednak jest stan umysłu.
odpowiedź