SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kościelisko z pierwszą w historii księgą znaku z herbem, logo i hasłem

Gmina Kościelisko ma od stycznia br. swoją pierwszą w historii księgę znaku zawierającą m.in. nowy herb, logo, hasło. Prace nad nią trwały od 2017 roku i zaangażowani w nie byli mieszkańcy gminy, pracownicy, wójt, studio designu Kolektyw Musk, agencja reklamowa Saints. Copywriters And The Advertising Orchestra, współpracownicy Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Daniel Wahl, koordynator.

Article

Ze względu na specyfikę gminy Kościelisko (podział na trzy wsie) oraz dużą i różnorodną grupę docelową, komunikację graficzną podzielono na wewnętrzną urzędową oraz zewnętrzną marketingową.

Pierwsza z nich opiera się na herbie gminy - znak odzyskał świeżość i może być uniwersalnie stosowany niezależnie od nośnika, tła czy wielkości.

Natomiast komunikacja marketingowa opiera się na logo, które obrazuje lokalnych bohaterów. - Celowo występuje ono w wersji achromatycznej, gdyż nie chcieliśmy podpowiadać odbiorcy, z jakimi kolorami powinno mu się kojarzyć Kościelisko. Wielobarwny pejzaż Tatr Zachodnich, różnorodność flory, fauny oraz lokalnej architektury same będą dla niego odpowiedzią - mówi Katarzyna Sąsiadek z Kolektywu Musk.

Problemem w komunikacji, z którym mierzy się Kościelisko jest sąsiedztwo Zakopanego. Z tego powodu gmina bywa często postrzegana jako jego dzielnica.

- Z wójtem oraz przedstawicielami Witowa, Dzianisza oraz Kościeliska długo rozmawialiśmy o mieszkańcach, historii, tradycjach, potrzebach, a także perspektywach gminy. To zaowocowało wspólnie stworzoną komunikacją - mówi Agnieszka Starzyńska, dyrektor kreatywny Saints.

Punktem wyjścia do pracy były dwa kluczowe założenia. Po pierwsze – "przeszło 70 proc.turystów to goście powracający po raz 2 i kolejny”. Po drugie - każda ze wsi gminy ma swoje unikalne lub historyczne atrakcje, razem tworząc kompleksową ofertę turystyczną. To wszystko sprawiło, że pojawił się pomysł hasła modułowego. Hasłem wiodącym Jest: "Kościelisko. Do zobaczenia. Tak wiele".

- Hasło to można rozumieć na dwa sposoby. Dosłownie - komunikujemy wprost: w Kościelisku jest tak wiele do zobaczenia. Metaforycznie - Kościelisko wie, że wrócisz lub już wracasz, dlatego mówi: do zobaczenia - dodaje Daniel Wahl, koordynator projektu.

Dla każdej z wsi (Dzianisz, Witów, Kościelisko) subclaimy:  Witów (szlaki górskie i stoki narciarskie): do zobaczenia tak wiele atrakcji; Dzianisz (Dunajec): do zobaczenia tak wiele natury; Kościelisko (m.in. zabytkowy kościół): do zobaczenia tak wiele podhalańskiej kultury.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kościelisko z pierwszą w historii księgą znaku z herbem, logo i hasłem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl