SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kosmetyki L'Oreal w opakowaniach z plastiku z recyklingu

Firma kosmetyczna L'Oreal nawiązała współpracę z firmą Veolia, dzięki której jej kosmetyki będą sprzedawane w opakowaniach wyprodukowanych z plastiku z recyklingu.

Article

L'Oreal już jakiś czas temu zobowiązał się, że do 2030 roku cały plastik wykorzystywany w opakowaniach jego produktów zostanie poddany recyklingowi lub biopozyskiwaniu.

W ramach tej strategii producent kosmetyków rozpoczął właśnie współpracę z firmą Veolia, która będzie mu dostarczać plastik z recyklingu z certyfikatem jakości spożywczej do wykorzystania w opakowaniach kosmetycznych.

Firma ta plastik z recyklingu uzyskuje z tworzywa sztucznego obecnego w odpadach pochodzących z opakowań konsumenckich, głównie plastikowych butelek - zbieranych i przetwarzanych przy użyciu specjalnych narzędzi gwarantujących czystość surowca. Dzięki zastosowaniu technologii grudkowania opartej na systemie eliminacji związków organicznych uzyskiwany jest plastik wyższej jakości, o właściwościach zbliżonych do pierwotnego plastiku.

Według firmy Veolia otrzymany surowiec spełnia wymagania przemysłu spożywczego i międzynarodowe certyfikaty, w tym te wydane przez Food and Drug Administration (FDA).

Dołącz do dyskusji: Kosmetyki L'Oreal w opakowaniach z plastiku z recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl