SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kosztowna kampania RMF FM

15 września ruszyła oficjalnie nowa kampania reklamowa RMF FM. Jej głównym bohaterem jest Jerzy Stuhr

"Wspólnie z RMF FM chciałem pokazać jedną prostą prawdę: za cały ten otaczający nas polityczny absurd odpowiadamy my sami, bo to myśmy tych ludzi wybrali. Za chamstwo w sejmie, za głupotę we władzach i afery. Ktoś to musiał ze mną powiedzieć. RMF FM miało tyle odwagi." - mówi Jerzy Suhr, główny bohater najnowszej kampanii reklamowej Radia.

Teaserowa część kampanii billboardowej, która ruszyła 2 września, obejmowała cztery kontrowersyjne hasła: "Premier Leszek M. skończy nim zacznie", "Przewodniczący Maryjan K. był boski", "Prezydent K. Będzie kobietą" oraz "Bracia K. ukradli księżyc" wraz z pytaniem "Prawda czy fałsz?"

Kontynuacja tego projektu jest wielowątkowa, prowokacyjna kampania z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów - Jerzego Stuhra - na billboardach, w prasie i w telewizji. W czterech etiudach telewizyjnych Jerzy Stuhr występuje w roli posła, który z mównicy sejmowej wygłasza tezy mniej lub bardziej absurdalne. Na sali sejmowej rozlegają się spontaniczne okrzyki - "Prawda" - "Fałsz". Wszyscy parlamentarzyści są jednak łudząco podobni do Jerzego Stuhra. To relacja z obrad Sejmu w TV oglądana przez przeciętną polską rodzinę. Rodzinę o twarzach Jerzego Stuhra. Wszędzie na około postać ta sama i ciemność zapada. "Ciemność widzę, widzę ciemność" mruczy pies pod fotelem.

Etiudy emitowane będą w TVP1, TVP2, TV Polsat i TVN, Canal+, Canal+ Niebieski i Discovery. Kampania obejmuje także prasę kolorową i codzienną oraz billboardy w całej Polsce.

Działaniom reklamowym od 16 września będzie towarzyszyć akcja antenowa wraz z konkursem dla słuchaczy Radia RMF FM pod hasłem "Prawda czy Fałsz?". Wyjątkowym elementem tej kampanii jest całkowicie nowa wersja szlagieru "Śpiewać każdy może", którą na antenie RMF FM wykonuje Jerzy Stuhr. Tym razem nosi ona tytuł "Rządzić każdy może" i pokazuje absurdy otaczającego nas świata politykierów i karierowiczów.

Codziennie pomiędzy godziną 9:00 a 15:00 Jerzy Stuhr czyta dowcipne limeryki, które stanowią ilustrację oraz podpowiedź do zadanego pytania: "Prawda czy Fałsz ?"Każdy ze słuchaczy Radia RMF FM sprawdzić Fakty może wysyłając SMS pod numer 7271 i wygrać 2000 PLN.

Strategia i kreacją tych działań, a także zakupem i planowaniem mediów zajmuje się agencja reklamowa ART. FM należąca wraz z Radiem RMF FM do Holdingu FM i realizująca wszystkie działania reklamowe tej stacji.

Jak poinformował RMF FM, kampania będzie kosztowała 8,35 mln złotych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kosztowna kampania RMF FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl