SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koszty połączeń telefonicznych w Polsce niższe od średniej UE

Polska znalazła się wśród państw członkowskich Unii Europejskiej, które mają najniższy średni koszt minuty połączenia telefonicznego. Taniej od nas dzwonią jedynie mieszkańcy Bułgarii, Litwy, Łotwy i Rumunii.

Koszty połączeń telefonicznych w Polsce niższe od średniej UE

Średni koszt minuty połączenia telefonicznego w Polsce wynosi 4,6 eurocenta, podczas gdy  średnia unijna wynosi 9,1 eurocenta. Najwięcej płaci się w Holandii, gdzie kwota ta sięga 14,7 eurocentów. Tańsze połączenia od Polski zanotowano natomiast w Bułgarii, Rumunii oraz na Łotwie i Litwie. Ostatnie z wymienionych państw zamyka całe zestawienie przygotowane przez Komisję Europejską z wynikiem 1,9 eurocenta za minutę.

Różnice w kosztach połączeń w Unii Europejskiej sięgają nawet 774 proc.

- Dane te wyraźnie pokazują, że 28 istniejących obecnie krajowych rynków telekomunikacyjnych nie przynosi konsumentom korzyści, jakie dałby im jednolity rynek. Pilne podjęcie działań w celu stworzenia prawdziwie jednolitego rynku, który zapewni odpowiedni poziom łączności na całym kontynencie, ma pierwszorzędne znaczenie dla całej Unii Europejskiej - stwierdziła Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

We wrześniu wiceprzewodnicząca Neelie Kroes ma przedstawić nowy pakiet, który ma zbliżyć kraje członkowskie do utworzenia jednolitego rynku telekomunikacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koszty połączeń telefonicznych w Polsce niższe od średniej UE

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ignorant
Dla pelnego obrazu potrzeba tez przedstawic zarobki ,inaczej tekst tendencyjny nieobiektywny .
10 8
odpowiedź
User
eso
To jeszcze przydałoby się zestawienie ile minut może wygadać przeciętny Holender, Niemiec, Francuz, Polak za przeciętną pensję.
10 8
odpowiedź
User
f.
Da się u nas znaleźć tanich operatorów, u mnie większość rodziny korzysta ze stacjonarnych w NOMie, na tle konkurencji ich oferta wychodzi korzystanie.
8 8
odpowiedź
User
artur
NOM nie jest zły to fakt, miałem z nimi umowę w starym mieszkaniu zanim rodzice nie ogarnęli komórek, to jest chyba jedyny operator, na którego nie narzekali :D
9 8
odpowiedź