SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KPD Investment inwestuje milion złotych w startup Sher.ly

Krakowski startup technologiczny Sher.ly pozyskał milion złotych na dalszy rozwój firmy od funduszu KPD Investment.

fot. pap Article

Pozyskane od KPD środki mają zostać przeznaczone przez twórców Sher.ly na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i USA oraz integrację aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS jednego z wiodących producentów.

Twórcami Sher.ly i Sherlyboxa są Marek Cieśla oraz Błażej Marciniak. Cieśla to współtwórca odtwarzacza mediów AllPlayer oraz benchmarku Catzilla, a także ojciec kilku polskich start-upów. Marciniak posiada doświadczenie w zakresie rozwiązań bezpiecznej komunikacji w sieci, jest również pomysłodawcą technologii GatelessVPN. Spółka we wcześniejszych rundach finansowych pozyskała wsparcie funduszy Satus, Innovation Nest oraz Krakowskiego Parku Technologicznego.

Twórcy start-upu obecnie przygotowują się również do wysyłki pierwszych, dopracowanych względem prototypów urządzeń Sherlybox, których produkcję w czerwcu ub.r. sfinansowała społeczność serwisu Kickstarter.com. Zebrano wówczas 154 106 dolarów, a zakładany pierwotny cel został zrealizowany w 223%. Od czasu zakończenia kampanii Sherlybox zyskał nową obudowę, praktycznie od nowa zaprojektowano także kieszeń wewnętrznego dysku. Dopracowano również aplikację, która w wersji 1.5 ma być bardziej intuicyjna.

Aplikacja Sher.ly stanowi alternatywę dla usług przetwarzania danych w chmurze publicznej, takich jak Dropbox, Box, czy OneDrive, które wymagają, by pliki zostały w pierwszej kolejności przesłane na serwer lub na nim stworzone. Sher.ly działa natomiast w zamkniętym środowisku. Żaden plik nie jest wysyłany na zewnętrzne serwery, a za pośrednictwem technologii Gateless VPN dane trafiają bezpośrednio do upoważnionych odbiorców. Udostępnione pliki dzięki autorskiej technologii Metasync niezależnie od ich rozmiaru po paru sekundach są widoczne dla wybranych wcześniej członków danej grupy i już wtedy mogą być pobierane.

Dodatkowo aplikacja Sher.ly pozwala zarządzać wszystkimi usługami w chmurze publicznej (Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive) bezpośrednio z samej aplikacji.

Sherlybox to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników aplikacji Sher.ly. Urządzenie działa jak sieciowy dysk NAS. Umożliwia zarządzanie przestrzenią dyskową z poziomu aplikacji na komputerze. Dzięki Sherlybox udostępniane dane są dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Użytkownik nie musi włączać swojego komputera - wystarczy, że Sherlybox jest podpięty do zasilania i internetu.

Sherlybox działa pod kontrolą otwartego systemu Linux na platformie Banana Pi. Z zewnątrz urządzenie wyposażono w wejście USB, port HDMI oraz wyjście audio. Dzięki otwartej platformie użytkownicy mogą wzbogacać funkcjonalności dodając własne aplikacje, jak systemy typu media center Plex.tv czy Kodi, dzięki czemu z Sherlyboxa można oglądać filmy bezpośrednio na dużym ekranie telewizora lub monitora.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KPD Investment inwestuje milion złotych w startup Sher.ly

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl