SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny One-2-One

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła w trybie obiegowym prospekt emisyjny One-2-One.

Spółka chce pozyskać z emisji nowych akcji 8-12 mln zł, a ofertę przeprowadzić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału.

W ofercie znajdą się tylko nowe akcje One-2-One. Żaden z obecnych akcjonariuszy nie będzie mógł sprzedać akcji spółki w ciągu roku od IPO po cenie niższej niż cena emisyjna plus 25%. Zarząd spółki w pierwszym roku jej obecności na GPW w ogóle nie będzie miał możliwości sprzedawania posiadanych przez siebie akcji.

Obecnie głównym akcjonariuszem One-2-One jest fundusz MCI Management, posiadający 50,01% akcji. Do zarządu i pracowników należy 27,3% kapitału.

Oferujących akcje firmy jest Dom Maklerski IDM SA.

One-2-One działa na rynku marketingu wykorzystującego telefonię komórkową (jak np. konkursy z wykorzystaniem SMS-ów) oraz dostarcza technologii do akcji promocyjnych tego rodzaju.

W majowym wywiadzie dla agencji ISB prezes One-2-One, Tomasz Długiewicz powiedział, że spółka zamierza przeznaczyć 70% środków pozyskanych z publicznej oferty na przejęcia na rynkach zagranicznych.

Firma chciałaby dzięki emisji nowych akcji zdobyć około 10 mln zł. Pozostała część wpływów z oferty ma posłużyć na wzmocnienie działów już istniejących w spółce oraz na sfinansowanie projektu wprowadzenia mobilnego podpisu elektronicznego.

One-2-One interesują przede wszystkim firmy działające w Czechach i na Ukrainie o zbliżonym profilu działalności.

Jak podkreślił Tomasz Długiewicz, One-2-One chce w ciągu trzech lat osiągnąć docelowy poziom 15% rentowności netto. W trzyletniej perspektywie przychody spółki powinny rosnąć średniorocznie o co najmniej 50%, ale przejęcia mogą ten przyrost znacząco przyspieszyć.

W skład grupy One-2-One wchodzą cztery spółki: One-2-One SA; agencja marketingu mobilnego MobiJoy!; specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu mobilnego podpisu elektronicznego MobiTrust oraz działająca od niedawna na rynku niemieckim One-2-One Mobile Ideas GmbH.

W 2005 roku grupa One-2-One miała 558 tys. zł zysku netto, 985 tys. zł EBITDA przy 9,2 mln zł przychodów. Plany spółki na ten rok przewidują 1,5 mln zł zysku netto, 2,05 mln zł EBITDA oraz 17,6 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny One-2-One

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl