SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Kradzież sygnału TV to przestępstwo"

"Kradzież sygnału TV to przestępstwo. Legalna telewizja nie boli" - nowa kampania informacyjna

Właśnie rusza kampania informacyjno-edukacyjną pt. "Kradzież sygnału TV to przestępstwo. Legalna telewizja nie boli". Kampania, którą wspólnie organizują Canal+/Cyfra+, HBO i UPC TK jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce.

- Celem kampanii jest uświadomienie, że kradzież sygnału telewizyjnego oraz niszczenie urządzeń umożliwiających jego odbiór to przestępstwa karane przez prawo. Na kampanię, która jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, w tym obecnych i potencjalnych abonentów CANAL+/CYFRA+, HBO i UPC Telewizji Kablowej, będą składały się przede wszystkim działania BTL. Rozpoczęliśmy od szkoleń i szerokiej akcji informacyjnej na ten temat wśród pracowników naszych firm. W październiku rozdystrybuujemy w wybranych punktach sprzedaży oraz na klatkach schodowych plakaty, ulotki i naklejki informujące o tym, że kradzież sygnału telewizyjnego to przestępstwo. Planujemy również umieszczanie ogłoszeń w lokalnej prasie oraz dystrybucję materiałów informacyjnych do instytucji rządowych, w tym przede wszystkim policji i prokuratury, nadawców, dystrybutorów programów TV i mediów - informuje Zbigniew Taraś, Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "Sygnał".

Rozpoczynając kampanię członkowie Stowarzyszenia mają nadzieję, że przyczynią się do stopniowej zmiany świadomości społecznej i zmniejszenia przyzwolenia na proceder piractwa telewizyjnego i wszelkiego typu kradzieży własności intelektualnej.

Celem działającego od 2001 roku stowarzyszenia "Sygnał" jest przeciwdziałanie kradzieży sygnału telewizyjnego w sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych, wyłudzaniu i podrabianiu oryginalnego sprzętu, a także wprowadzaniu do obrotu fałszywych kart i dekoderów. Stowarzyszenie służy ochronie praw konsumentów, nadawców, licencjodawców i dystrybutorów programów oraz uświadamia, że piractwo telewizyjne jest kradzieżą, czyli przestępstwem karanym na mocy prawa. "Sygnał" współpracuje z policją, od ponad roku prowadzi szkolenia dla pracowników swoich firm i przedstawicieli organów ścigania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Kradzież sygnału TV to przestępstwo"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl