SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT z nową platformą i ekspertką ds. social mediów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kończy pracę nad uruchomieniem bardziej rozbudowanej strony internetowej. W związku z tym zatrudniła Urszulę Wójcik, eksperta w zakresie komunikacji social mediowej. Rzecznik prasowy KRRiT Teresa Brykczyńska informuje Wirtualnemedia.pl, że nowa platforma pomoże „zrozumieć medialny krajobraz Polski”. 

Dotychczas internauci zainteresowani działalnością KRRiT mogli narzekać na pewien bałagan. Aktualne informacje były publikowane na stronie gov.pl/web/krrit. Jeśli ktoś chciał sprawdzić wykaz koncesji, to był przekierowywany do starej strony regulatora (archiwum.krrit.gov.pl). Dużo lepiej funkcjonują witryny czeskiej RRTV czy brytyjskiego Ofcom. W ostatnich latach za informowanie o działalności regulatora w Polsce odpowiadała głównie Teresa Brykczyńska (od 2017 roku rzecznik prasowy). W zespole rzecznika KRRiT jest też Joanna Szejka. Press poinformował, że do tego gremium dołączyła teraz Urszula Wójcik.

Od maja 2022 roku Urszula Wójcik odpowiadała za komunikację i PR Instytutu Pokolenia. Przez poprzedni rok zajmowała się promocją i marketingiem Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Od września 2016 roku do kwietnia 2021 roku była rzeczniczką prasową Fundacji Reduta Dobrego Imienia (kierował nią przez kilka lat obecny przewodniczący KRRiT Maciej Świrski). Wcześniej, bo od 2012 roku przez 4 lata zajmowała się m.in. promocją, projektami audiowizualnymi Centrum Myśli Jana Pawła II. Wójcik jest absolwentką dziennikarstwa  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kształciła się też w Szkole Przywództwa Instytutu Wolności, Szkole Głównej Handlowej (brand management), a obecnie uczy się w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu (MBA).

„Każdy głos zostanie usłyszany”

Skąd decyzja o zwiększeniu zatrudniania? - Pani Urszula Wójcik został zatrudniona w Biurze KRRiT na stanowisku eksperta w zakresie komunikacji social mediowej, w związku z uruchomieniem nowej strony www.krrit.pl, do komunikacji w obszarze social mediów - informuje Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Regulator zapewnia, że wkrótce na nowej stronie internetowej znajdzie się znacznie więcej informacji niż dotychczas. - Strona www.krrit.pl (już uruchomiona) będzie zawierać nie tylko informacje o działaniach KRRiT. Będzie również posiadać zasoby, które pomogą użytkownikom zrozumieć medialny krajobraz Polski, a następnie aktywnie w nim uczestniczyć. Poprzez tę stronę będziemy Państwa zachęcać do analizowania przygotowanych przez nas treści i uczestniczenia w społecznym dialogu, w tym również w dyskusji o przyszłości polskich mediów, którą w ten sposób możemy razem kształtować - tłumaczy Brykczyńska.

Na razie na stronie internetowej krrit.pl można znaleźć głównie informacje prasowe dostępne na poprzedniej wersji witryny (niektóre działy nie są aktywne). Jest też przesłanie wideo przewodniczącego Macieja Świrskiego, który objął stanowisko w 2022 roku. - Dzień dobry, nazywam się Maciej Świrski, jestem przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Witam na stronie krrit.pl. Na tej stronie znajdą Państwo informacje nie tylko o działaniach Krajowej Rady, ale również zasoby, które pomogą zrozumieć medialny krajobraz Polski. Pomogą też aktywnie brać udział w dyskusji o przyszłości mediów polskich. Zapraszamy do dialogu. Każdy głos się liczy. Wolność słowa i dostęp do informacji są wartościami konstytucyjnymi i także na mediach społecznościowych o tym dyskutujemy. Zapraszam - stwierdził Świrski na nagraniu, zamieszczonym także na YouTube.

W górnej części strony internetowej, KRRiT wyjaśnia internautom swoje intencje. - Twoja podróż przez media zaczyna się tutaj. Jako strażnik Twoich praw w świecie radiowym i telewizyjnym, dążymy do zapewnienia, że każdy głos zostanie usłyszany - czytamy na nowym portalu. Użytkownicy nowego serwisu mogą zapisać się do newslettera. - Poznaj nasze cele, misję i to,  jak możesz skorzystać z bogactwa informacji, które tu na Ciebie czekają. W sercu naszej misji leży przekonanie, że każdy obywatel zasługuje na dostęp do rzetelnych,  zróżnicowanych i etycznych mediów. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, poprzez platformę KRRiT.pl, dąży do budowania mostów między mediami a społeczeństwem, zapewniając przestrzeń dla edukacji, transparentności i aktywnego dialogu. Jako strażnicy etycznych i odpowiedzialnych mediów, naszą misją jest nie tylko nadzór i regulacja, ale również partnerstwo z obywatelami i mediami w dążeniu do kształtowania środowiska medialnego, które wspiera demokrację i edukację, informuje i łączy - czytamy na nowej stronie.

KRRiT zapewnia, że zależy jej na edukacji medialnej, transparentności i dialogu. -  Każdy – od młodzieży po dorosłych – będzie mógł się od nas dowiedzieć, jak funkcjonują media, jakie prawa i obowiązki posiadają odbiorcy i nadawcy oraz jak dziś krytycznie oceniać treści medialne. Będziemy centrum wiedzy! Pragniemy, aby każdy krok, który podejmujemy w kierunku regulacji i nadzoru nad mediami, był jasny i zrozumiały dla wszystkich. Poprzez otwartość na pokazywanie naszych działań, decyzji i ich uzasadnień, dążymy do budowania zaufania i pokazania, jak ważna jest nasza rola w demokratycznym społeczeństwie. Uważamy, że tylko poprzez otwartą komunikację możemy rozwijać media, które służą społeczeństwu. Chcemy słuchać Waszych opinii, odpowiadać na pytania i wątpliwości, a także angażować Was do współtworzenia lepszego środowiska medialnego - poinformował regulator.

Zobacz także: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji z 50 mln zł straty, mocno wzrosły koszty

Dołącz do dyskusji: KRRiT z nową platformą i ekspertką ds. social mediów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gwita
Krritv to instytucja do brania szmalu nic nie robia i sa zupelnie zbedni a wrecz przeszkadzaja w rozwoju tv.Blokada mux 5 i pasmo przeciw ludziom mux8 po co?
odpowiedź