SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krajowe eliminacje do Eurowizji w Jedynce

Koncert 'Piosenka dla Europy' to krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizja 2007 w Finlandii.

W trakcie koncertu 3 lutego, spośród 10 wykonawców, widzowie wybiorą reprezentanta Polski, który w maju weźmie udział w Eurowizji. W koncercie wystąpią: Bikini, Button Hackers, Charizma, Erlandsson, Kuba i Maciek Molęda, Natasza, Ania Szarmach, The Jet Set, Vino i Hania Stach.

Podczas koncertu na żywo, wykonawcy wystąpią w wylosowanej wcześniej kolejności
prezentując swoje piosenki. Wszystkie utwory zostaną wykonane w języku angielskim. Po zaprezentowaniu dziesięciu piosenek widzowie Jedynki obejrzą skrót wszystkich utworów, a następnie odbędzie się 15-minutowe głosowanie poprzez system audiotele i sms. Wykonawca, który zdobędzie największą liczbę głosów telewidzów będzie reprezentował Polskę w Finlandii.

Pomiędzy piosenkami eksperci, m.in. Jacek Cygan, Maciej Zień, Augustin Egurrola będą się zastanawiać nad tym co zrobić, aby wygrać Eurowizję? Jaka to powinna być piosenka, jaką powinna mieć aranżację, w jakiej stylizacji i choreografii powinien wystąpić artysta? Tę część ekspercką poprowadzi Artur Orzech – wieloletni już ekspert Eurowizji.

Głównym prowadzącym będzie Michał Figurski, natomiast zakulisowe rozmowy z wykonawcami będzie przeprowadzała Paulina Chylewska.

Reżyserem koncertu jest Leszek Kumański.
 
O zwycięstwo w 52. Konkursie Piosenki Eurowizji 2007, który odbędzie się w Helsinkach, zabiegać będą reprezentanci 42 europejskich krajów. Przedstawiciele Finlandii - tegorocznego gospodarza - mają zagwarantowane miejsce w Wielkim Finale Eurowizji. Poza nimi znajdą się tam czterej członkowie EBU z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii oraz dziewięciu członków EBU z krajów notowanych najwyżej podczas ubiegłorocznego,
51. Konkursu.

Półfinał Konkursu odbędzie się 10 maja, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji - 12 maja. Wszystkie koncerty transmitować będzie Program 1 TVP.
Emisja koncertu „Piosenka dla Europy”:  TVP1, 3 lutego (sobota) godz. 20.15


Kolejność występów  i tytuły utworów:
ANIA SZARMACH „Open your mind”
Ta utalentowana wokalistka, absolwentka Wydziału Jazzu, która zdobyła popularność dzięki występom w muzycznych programach telewizyjnych. Możemy w końcu podziwiać własną płytę Ani, która do tej pory wspomagała wokalnie czołówkę polskiej sceny muzycznej. Jeden z opiniotwórczych muzyków po wysłuchaniu płyty powiedział: ”Śledźcie jej losy, bo to jest na pewno jedna z najlepszych wokalistek w Polsce”.
CHARIZMA „Emily”
Bosse, Janne i Goran, bracia z południa Szwecji, postanowili zdobyć sławę dzięki muzyce. CHARIZMA długo szukała własnego oblicza, eksperymentowała i… trafiła. Rozwinęła się kariera zespołu, a kolejne single pięły się w Szwecji coraz wyżej na listach przebojów. W lutym 2004 zespół wystartował w estońskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji. Zajęli piąte miejsce, a dziś próbują szczęścia w polskich eliminacjach.
BUTTON HACKERS „On my mind”
Zespół powstał na Śląsku w 2004 roku, z inicjatywy kompozytora i instrumentalisty Pawła Steczka. Debiutem był album "To mój anioł", zawierający energetyczną dawkę smooth jazzu, chillout i funky. W 2006 roku ich piosenka „Między nami” wygrała najważniejsze krajowe festiwale. Oprócz Pawła zespół tworzy Marcin Jajkiewicz, Krzysztof Kapel, Tomasz Kańtoch, Łukasz Sobczyk, Piotr Chołołowicz i Dominik Mietła.
VINO „Come in my hart”
Vino to zespół o zdecydowanie rockowych korzeniach (m.in. Human, Energy), jednak wymykający się wszelkim porównaniom, tak indywidualny w swoim brzmieniu jak linie papilarne. Tworzący go muzycy mają dużą energię i doświadczenie, przez co każdy utwór to historia nasycona prawdziwymi emocjami. Ich muzyka poruszy każdego ze słuchaczy. Obecnie zespół nagrywa pierwszą płytę, na której znajdzie się m.in. utwór ”Come in my heart”.
KUBA I MACIEK MOLĘDA „No second chance”
Zespół tworzą bracia Kuba i Maciek Molęda. Kuba studiuje wokal w instytucie Jazzu w Katowicach. Zagrał główną rolę w musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego i nagrał dwie płyty z zespołem LO.27. Tytułowy przebój płyty „Mogę Wszystko” skomponował Maciek – absolwent studium piosenkarskiego, mgr Pedagogiki na UW. Nagrał płytę "Big Beat” z Robertem Chojnackim i solową „Ciebie dla siebie”. Wspólna płyta braci „2xM” ukaże się w lutym.
THE JET SET „Time to party”
Zespół powstał w grudniu 2005 roku. Jego muzyka to próba połączenia amerykańskiego, „czarnego” rapu i konwencjonalnej, europejskiej piosenki. THE JET SET to zespół polski, choć tworzą go Rosjanka Sasha oraz Anglik David J. Swoją drogę do sukcesu wokaliści rozpoczęli od preselekcji do ubiegłorocznego Konkursu Eurowizji. Otarli się wówczas o zwycięstwo, a utwór „How many people” stał się prawdziwym hitem.
NATASZA „I like it loud”
Studiuje filologię angielską, była wielokrotną mistrzynią Warszawy w gimnastyce artystycznej, przede wszystkim jednak to tancerka, piosenkarka i aktorka. Występuje we wszystkich ważniejszych spektaklach Teatru Buffo, gdzie grywała też główne role. NATASZA imponuje na scenie talentem tanecznym, wokalnym i aktorskim. Jako Litwinka Silene w serialu „Fala zbrodni” podbija serca męskiej publiczności.
HANIA STACH „Re-group”
Dwa lata temu obroniła tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej, a wcześniej wygrała edycję „Szansy na sukces” z piosenkami Edyty Górniak. Była faworytką drugiej edycji programu „Idol”, który przyniósł jej prawdziwą popularność, ale zrezygnowała z udziału w finale z powodu kłopotów zdrowotnych. Prawdziwe uznanie fanów i branżowych mediów przyniosła jej debiutancka płyta, wydana w 2004 roku.
MIKAEL ERLANDSSON „Love in the air”
Ten szwedzki piosenkarz rozpoczął karierę w roku 1990, kiedy to zakwalifikował się do Szwedzkiego Finału Eurowizji. Jego piosenka zdobyła wtedy 4 miejsce i sporą popularność. Cztery lata później MIKAEL wydał pierwszy album, który odniósł sukces w Japonii i Europie. Jeszcze raz wystartował w Konkursie, a płyta z konkursową piosenką świetnie się sprzedała. Teraz MIKAEL próbuje szczęścia w Warszawie.
BIKINI  „Don’t  judge me”
Zespół i nazwa – bardzo obiecujące. To trzy dziewczyny, które wchodzą przebojem w świat rocka. Każda z nich ma wykształcenie muzyczne, talent, wielką determinację oraz spore, jak na młody wiek, doświadczenie estradowe. Swą karierę rozpoczęły od rockowych coverów, ale szybko zaczęły tworzyć własne, melodyjne, rockowe piosenki. BIKINI pracuje nad debiutancką płytą z polskim repertuarem.

Dołącz do dyskusji: Krajowe eliminacje do Eurowizji w Jedynce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl